Подорож по граблях

БлогиРоман Кізима , 15 березня 2017 309
Роман Кізима
Голова комісії з питань депутатської діяльності, етики, регламенту, свободи слова та антикорупційної політики Львівської обласної ради; партія «Самопоміч»

Напередодні дня добровольця влада руками МВС і СБУ розігнала частину блокувальників у Кривому Торці. Судячи із відео та показів очевидців, дії силовиків були швидкими і брутальними. Як відомо, більшість з тих, хто протистоїть торгівлі з терористами – це ветерани російсько-української війни. Подарунок до Дня добровольця вдався, нічого не скажеш!

І от у мене виникає жахливе дежавю з 30 листопада 2013 року, коли вперше розігнали студентів у Києві. Тоді молоді романтичні хлопці і дівчата у мирний спосіб прийшли протестувати проти корупційності тодішньої влади і дисонансом між заявами про європейський вектор розвитку і, разом з тим, відстоюванням проросійського геополітичного інтересу щодо України. Чим ця історія закінчилася, думаю, нагадувати не варто…

Що ми маємо тепер? Різні медіа ледь не щодня повідомляють про корупційні скандали. Жоден високопосадовець за корупційний злочин не сидить за гратами (Насіров не рахується, оскільки до вироку ще як до неба). У більшості народних депутатів, судячи з їх декларацій, грошей «кури не клюють». Президент чи не щодня заявляє про Росію, як про країну-агресора, але жодним чином не сприяє визнанню її офіційно окупантом. Депутати більшості конкурують між собою у войовничій антиросійській риториці, а при цьому відмовляються визнати окремі райони Донеччини та Луганщини окупованими Російською Федерацією. Керівництво МВС та СБУ називають бойовиків на Сході терористами. Втім, жодним чином не перешкоджають торгівлі з ними. Мало того, вони ще й протистоять громадським активістам, які виступають проти «торгівлі на крові».

Одним з основних аргументів центральної влади у виправданні своєї політичної пасивності є важливість виконання так званих мінських угод та зобов’язань перед міжнародними партнерами. Шановні! Потрібно пам’ятати, що ні американцю, ні європейцю, ні тим більше москалю не потрібна і не вигідна сильна Україна! Коли ми нарешті зрозуміємо, що успішна ненька-Україна потрібна лише нам самим і лише ми, українці, покладаючись на власні сили, можемо таку Україну збудувати?!

Завтра, 16 березня за ініціативи нашої фракції відбудеться позачергова сесія Львівської обласної ради через ситуацію, яка виникла на Сході України. Потрібно чітко і твердо заявити владі про неприпустимість силових дій щодо власного народу, необхідно визнати деякі райони Донецької та Луганської областей окупованими та припинити нарешті «торгівлю на крові».

Якщо влада спроможна до інстинкту самозбереження, вона повинна дослухатися до думки людей. Шанс на це є, а от часу все менше...

P.S. Перед публікацією цієї статті з’явилися новини, що РНБО прийняла рішення припинити торгівлю з терористами. Але тимчасово, поки Ахметову не повернуть його підприємства. Висновки робіть самі…

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук