Покупці «Укртелекому» кажуть, що не мають домовленостей з українськими олігархами
Європейська приватизаційна та інвестиційна корпорація виявилася єдиним претендентом на купівлю «Укртелекому». Очікується, що після незалежної експертної оцінки підприємства угоду про приватизацію підприємства буде укладено у січні-лютому. Фінансовий інвестор з Австрії вважає стартову вартість 93% компанії у 10,5 мільярдів гривень «немалою» і навряд чи буде готовий платити значно більше.
Керівний партнер австрійської корпорації EPIC, яка виявилася єдиним претендентом на купівлю «Укртелекому», Петер Ґольдшайдер заявляє, що ніяких домовленостей з українськими олігархами щодо подальшої долі «Укртелекому» корпорація не має.
Про це від повідомив в інтерв’ю Deutsche Welle
«Укртелеком» ми знаємо вже більше десяти років, вже багато років тому ми були стратегічним консультантом цієї компанії. Ми виступали консультантами іноземних компаній, в тому числі Deutsche Telekom, коли вони продавали свою частку Utel. Декілька років тому, під час чергової спроби приватизації «Укртелекому», ми були офіційним незалежним оцінювачем цього активу. Ми добре знайомі з менеджментом «Укртелекому», нам належить EPIC Services Ukraine - компанія, яка спеціалізується на обслуговуванні операторів мобільного зв’язку. У ній працюють кількасот фахівців. Ми добре підготовані до роботи з «Укртелекомом». У нас чималий досвід реструктуризації приватизованих підприємств. Ми усвідомлюємо: якщо «Укртелеком» таки продадуть нам, попереду в нас гігантська робота. Це велика соціальна відповідальність», - зазначив він.
За словами Ґольдшайдера, їх здивувала відсутність конкурентів на приватизацію, однак причиною вважає умови конкурсу: з нього були виключені компанії, які частково належать державі. Це вивело з гри багатьох лідерів європейського ринку телекомунікацій. Не були бажані також компанії, які вже мають суттєву частку на українському ринку.
На запитання, коли корпорація планує перепродати підприємство, Ґольдшайдер зазначив: «Це буде не раніше, ніж за п’ять років. У нас чималий досвід реструктуризації підприємств. Це завжди займає більше часу, ніж хотілося би. Тут дуже багато питань соціального характеру. Ми не збираємося нічого ламати через коліно. Будемо думати про вихід з цього активу не раніше, ніж за п’ять років. Якщо взагалі продаватимемо».
На запитання, чи хтось із українських олігархів стоїть за ЕРІС у купівлі «Укртелекому» Ґольдшайдер відповів, що це просто смішно: «Не знаю такого українського або російського олігарха, якого би не пришили до цього. Називали і Deutsche Telekom, й інших великих операторів. Я Вам можу сказати – це все маячня. У нас немає жодних залаштункових домовленостей. Про повторний продаж підприємства ми будемо думати не раніше, ніж за п’ять років. Я був би радий, якби це сталося раніше, але це нереально».