Олег Сенцов припинив голодування

Українська уповноважена з прав людини заявила, що Сенцов перебуває у критичному стані в Росії

Олег Сенцов припинив голодування
фото ФСВП
Олег Сенцов на огляді в російських лікарів у вересні 2018 року

Уповноважений з прав людини в Україні Людмила Денісова повідомила, що український режисер, політв’язень Олег Сенцов припинив голодування. Про це вона написала у Facebook.

«Олег Сенцов припинив голодування. Це означає, що він у критичному стані, практично за межею», – написала посадовиця.

За її словами, в Росії лише на словах, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний, але це було неправдою. «Вони б його тоді не «вмовляли» припинити голодування і постійно не тиснули б на політв'язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю та щирою українською позицією людина не могла здатися», – заявила Денісова.

Вона зазначила, що вихід з голодування – процес складніший, ніж саме голодування.

«Я глибоко переконана, що в РФ не забезпечують йому належного медичного супроводу. Бо я і раніше вимагала надати йому висококваліфікованих спеціалістів, але Кремль цього не зробив», – додала вона.

Омбудсмен закликала РФ зберегти життя Сенцова. Вона вимагає, щоб йому надали найкращих незалежних медичних спеціалістів, які проведуть його повний медичний огляд.

«Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Окрім цього, саме фахові спеціалісти-дієтологи мають розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України чи Європи», – зазначила Денісова.

Також вона наголосила, що чекає якнайшвидшого свого доступу до політв'язня, щоб особисто пересвідчитися, що його життю нічого не загрожує. Денісова додала, що за потреби може негайно виїхати до колонії в Лабитнангі.

Нагадаємо, 2 жовтня адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що у Сенцова почалися проблеми з печінкою та нирками. «У нього серцева недостатність, захворювання нижніх кінцівок, плюс на тлі голодування у нього з'явилися гіпоксія, проблеми з печінкою та нирками. Йому призначили ліки», — сказав він.

Сенцов оголосив голодування 14 травня. Він вимагав звільнити з російських в'язниць усіх українських політв'язнів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук