Полонені під Лисичанськом громадяни Росії розказали про так зване «ополчення»

Полонені під Лисичанськом громадяни Росії розказали про так зване «ополчення»
Затримані бойовики - громадяни Росії

Під час бою під Лисичанськом військовослужбовцями Збройних Сил України взято у полон п’ятеро терористів, яких кинули напризволяще їх колишні «керівники».

Про це повідомили у прес-центрі штабу АТО.

Деморалізовані та розгублені вони повзли від залишеного блокпосту в бік лісосмуги. Два з них – громадяни Російської Федерації.

«Я живу і працюю в Красному Лимані, різноробочий. В ополчення пішов добровольцем…», - так в один голос говорили всі, поки під час обшуку в одного з бандитів не виявили маленький блокнотик, де на декількох сторінках дрібним почерком була написана «легенда», якою прикривалися бойовики.

Під час обшуку в одного з терористів знайшли сховані між одягом засоби для встановлення розтяжок.

У прес-центрі штабу АТО повідомили, що у всіх затриманих вилучили російські документи, які засвідчували їх особи і громадянство, то ж говорити неправду не було сенсу.

«На запитання, як потрапили на Донбас, один з них відповів, що долучився до сепаратистів, аби захищати християнську віру. Від кого та від чого, не уточнив. На вимогу прочитати молитву, згадав «Отче наш», однак на цьому релігійні пізнання «поборника» православ’я вичерпались. Чому не знає таких основ християнства як «Символ віри», чому не спроможний назвати жодного святого церкви, пояснити не зміг», - заявили у повідомленні за результатами допиту.

Інший зізнався, що прибув до Ростова-на-Дону з Кабардино-Балкарії у пошуках роботи. На вокзалі його перестріли й запропонували можливість гарно підробити «у господарів». Так і опинився у таборі з підготовки терористів та диверсантів. Спочатку в якості гостя, а згодом, переговоривши з «досвідченими», розпочав проходити військову підготовку під наглядом інструктора.

«Ще одного полоненого – громадянина України – сепаратисти зупинили на блокпості, відібрали документи та телефон. Потім була проведена відточена до досконалості співбесіда під психологічним пресингом щодо вступу до «славетних» лав ополченців, позаяк зателефонують дружині і «займуться» його дітьми», - заявили в штабі АТО.

Після допиту виявилося, що чимало терористів, за зізнанням полонених, коштів не отримують. Це в основному люди далекі від війська, яких використовують в якості «допоміжного елементу». Дисципліна у їхніх лавах насаджується за допомогою залякувань та публічних розстрілів дизертирів.

Найбільше українські спецслужби і силовиків зацікавив командир полонених бойовиків на прізвисько «Ізраїль», який мав громадянство Ізраїлю.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук