Половина українців взагалі не читали Конституцію, – опитування

Але більшість населення вважає, що Конституцію необхідно змінювати

Половина українців взагалі не читали Конституцію, – опитування
фото УНІАН

Половина громадян України (50%) взагалі не читали текст Конституції. Про це свідчать дані опитування «Демократичних ініціатив» і Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), повідомляє «Дзеркало тижня».

Згідно з результатами опитування, кожен третій українець (33%) стверджує, що читав окремі розділи Конституції, 4% заявили, що знайомі з нею за публікаціями в ЗМІ, 12% заявили, що читали всі розділи цілком.

Серед більшості опитаних (88%) зберігається переконання, що вищі органи державної влади і посадові особи постійно або час від часу порушують Конституцію. Близько половини (52%) вважають, що це порушення є постійним, систематичним.

Більшість населення (67%) вважає, що Конституцію необхідно змінювати, в тому числі 28% вважають це нагальним питанням, яке необхідно вирішувати негайно, а 39% вважають, що такі зміни потрібні, але не зараз, а тільки після стабілізації ситуації в країні.

Лише кожен десятий опитаний не бачить необхідності в зміні Конституції, а близько чверті не сформувала певної думки.

Зазначимо, що в даний час Верховна Рада розглядає два проекти змін до Конституції в частині правосуддя (судова реформа), а також про т. зв. децентралізацію (який надає особливий статус окремим районам Донецької та Луганської областей).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук