«Децентралізаційні» зміни в Конституцію розширюють повноваження президента, – Сироїд

У проекті змін до Конституції в частині децентралізації повноваження президента не тільки не обмежуються, але і пропонується їх розширити, написала заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд.

«Згідно із запропонованими змінами, президент матиме право зупиняти дію актів органів місцевого самоврядування, якщо вони не відповідають Конституції України, що створюють загрозу порушення державного суверенітету, територіальної цілісності або загрозу національній безпеці», – зазначила вона у статті для «Дзеркала тижня. Україна», нагадавши, що при цьому у такому разі президент повинен звернутися в Конституційний суд.

З цих самих мотивів президент матиме право тимчасово, але на невизначений термін, зупиняти «повноваження голови громади, складу ради громади, районної, обласної ради» і призначати «тимчасового державного уповноваженого», якому будуть підпорядковані всі виконавчі органи місцевого самоврядування.

Крім того, призначений президентом префект не тільки координує діяльність митниці, податкової і поліції, але і «здійснює нагляд за дотриманням ними Конституції і законів України».

«Чого тому префектові за ними наглядати? У них свої начальники є — міністри. Але цей пункт про те, кому, фактично, буде підпорядкована, наприклад, районна податкова. Отож, вона буде підпорядкована не центральному апарату фіскальної служби, міністрові фінансів і далі – парламенту (як то мало би бути в умовах демократії), а префекту і, відповідно, президенту. Навіщо це президентові? Самі здогадайтеся», – зазначила Сироїд.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук