У Раді зареєстрований оновлений проект конституційних змін у частині правосуддя

Відповідно до змін, Верховна Рада збереже право відправляти у відставку генпрокурора

У Верховній Раді зареєстрували доопрацьований проект закону про внесення змін до Конституції України в частині правосуддя, що залишає за парламентом право висловлювати недовіру генеральному прокурору і відправляти його у відставку. Про це свідчить інформація про законопроект №3524 на сайті парламенту.

Згідно зі змінами, у ст.85 Конституції пропонується повернути норму, за якою «до повноважень Верховної Ради України віднесено надання згоди на призначення на посаду та звільнення з посади Президентом України Генерального прокурора; висловлення недовіри Генеральному прокурору, що має наслідком його відставку з посади».

27 січня законопроект направлений на розгляд профільного комітету парламенту.
Нагадаємо, раніше керівник фракції БПП Юрій Луценко заявив, що Верховна Рада повинна направити до Конституційного суду оновлений проект змін до Конституції в частині правосуддя, який передбачатиме, що за парламентом зберігається право висловлювати недовіру генпрокурору і відправляти його у відставку.

22 січня Конституційний суд України визнав цей законопроект відповідним вимогам Конституції.

Президент України Петро Порошенко висловив сподівання, що Верховна Рада до 2 лютого проголосує в першому читанні законопроект про внесення змін до Конституції в частині правосуддя, і навесні - на початку літа в країні зможе початися процес оновлення суддівської гілки влади.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук