Польща пропонує створити асамблею Вишеградської четвірки, Румунії та України

СвітВолодимир Пиріг, 26 червня 20164770

На економічному форумі в Криниці (Польща) планується запропонувати сформувати міжпарламентську асамблею в форматі чотирьох країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина) і ще двох сусідніх країн Карпатського регіону – Румунії та України, повідомив спікер Сейму Польщі Марек Кухчинський у Трускавці Львівської області в неділю.

«Ми хочемо запропонувати нашим колегам з Чехії, Угорщини створити спільну асамблею з Україною, Румунією, а не тільки у форматі чотирьох країн», – сказав він, передає «Інтерфакс-Україна».

Разом з тим, Кухчинський допустив, що таке питання може бути обговорено і до початку форуму, вже в липні поточного року.

За його словами, країни карпатського регіону повинні посилити співпрацю для розвитку інфраструктури і поліпшення економічної ситуації в регіоні, а Україна, зокрема, повинна збільшити кількість пунктів пропуску на своєму кордоні з західними сусідами – країнами-членами ЄС.

«На цей момент така співпраця дуже слабка. Потрібно поставити мету – збільшити кількість пунктів переходу через кордон, поліпшити інфраструктуру між Україною та Словаччиною, Україною і Румунією, Україною та Польщею», – сказав Кухчинський.

Голова Сейму Польщі нагадав, що з 1 липня 2016 року Польща стає головуючою країною в Вишеградській групі.

Разом з тим, спікер Верховної Ради Андрій Парубій після двосторонньої зустрічі з Кухчинським заявив про серйозну перспективу розширення співробітництва країн карпатського регіону.

«Ми обговорили питання міжрегіональної співпраці… Ми дійшли спільного розуміння, що бачимо велику перспективу розширення міжрегіонального співробітництва. Є великий потенціал економічний, транзитний, в питаннях безпеки», – сказав Парубій.

Як очікується, ювілейний XXV Економічний форум в Криниці-Здруй (Польща) пройде з 8 по 10 вересня поточного року. На ньому очікується понад три тисячі гостей з Європи, Центральної Азії, США.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук