Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині

СвітАндрій Стець, 23 грудня 201611831
Польські хірурги вперше у світі пересадили кисть народженій без рук людині
фото TVN24

Хірурги з університетського клінічного шпиталю у Вроцлаві (Польща) провели операцію з пересадки долоні руки дорослій людині, яка її не мала від народження. Це перша у світі операція такого типу, яка завершилася успіхом, інформує польський телеканал tvn24.

Як повідомляється, 32-річному жителю міста Замосць хірурги пересадили кисть руки 15 грудня. Наразі, відторгнення кінцівки не сталося, а пацієнт вже може рухати пальцями.

«Якщо все завершиться щасливо, то все вказує на те, що ми увійдемо до історії медицини»,– заявив керівник групи хірургів, яка проводила операцію, Адам Доманасевич.

За словами лікарів, найскладнішим елементом було поєднання частин тіла донора і пацієнта з огляду на різницю у діаметрі артерій. В даному випадку це вдалося зробити на рівні плеча.

Відео Radio Wrocław

Доманасевич поінформував, що його група дуже ретельно готувалася до операції, маючи декілька варіантів дій. До цього часу долоні пришивали людям, які їх втрачали за трагічних обставин. Натомість, вперше пересаджено долоню людині, яка її не мала від народження. Донором була мертва людина.

За словами лікарів, успішність операції можна буде оцінити не раніше ніж через півроку, коли буде змога порівняти: чи справність руки є кращою за протез.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук