Польські жінки зібрали під Сеймом багатотисячний мітинг проти заборони абортів

СвітРоман Ганкевич, 23 вересня 20165891
«Чорний протест» жінок Польщі проти заборони абортів

Під стінами Сейму Польщі протестують близько 5 тисяч жінок, одягнених в чорне. Вони вимагають лібералізації закону щодо абортів, який в Польщі суворіший, ніж в інших європейських країнах. Про це у п'ятницю повідомляє видання Polityka.

Акція протесту поширилася через соціальні мережі з хештегом «чорний протест» - учасниці акції одягнені у чорний одяг.

Як зазначають, депутати парламенту Польщі 22 вересня розпочали обговорення нового закону про заборону абортів. Депутати Сейму Польщі обговорювали два проекти змін до закону, які були запропоновані громадськими групами. У першому варіанті пропонувалося повністю заборонити аборти і кримінально переслідувати за їх виконання. Другий проект вніс у Сейм опозиційний громадський комітет «Рятуємо жінок». Він передбачає право жінок на аборт у перші 12 тижнів вагітності, як в багатьох державах Євросоюз. Під проектом поставили свій підпис 215 тис. громадян Польщі.

У результаті на сьогоднішній сесії депутати проголосували за жорсткий варіант закону, який 23 вересня винесено на доопрацювання. В цьому законі аборт буде класифікуватися як «допологове вбивство».

Чинний в Польщі закон про аборти є одним з найсуворіших у всіх європейських країнах. Однак консервативна влада Польщі вважає, що він занадто ліберальний - жінкам дозволено робити аборти у випадку, якщо вагітність загрожує її життю, якщо вагітність наступила в результаті згвалтування або інцесту або ж у випадках, коли плід має серйозні фізичні вади розвитку.

«Якщо закон, що забороняє аборт, вступить в силу - це буде найчорніший день для жінок в історії цієї країни», - зазначила учасниця протесту Барбара Новацка і закликала до нових протестів під стінами Сейму, які заплановані на суботу, 1 жовтня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук