У Польщі розкрили схему продажу українських водійських посвідчень

Українські документи можна придбати за 1 тис. або 3 тис. євро

СвітВолодимир Пиріг, 3 квітня 201826920

Польські ЗМІ знайшли фірму, яка продає через інтернет українські права водія. Аби їх придбати, полякам навіть не треба виходити з дому, а вартість такого документа коливається від однієї до трьох тисяч євро. До того ж, для цього непотрібно здавати жодних екзаменів чи проходити якісь перевірки, а після отримання українські права можна обміняти на бельгійські.

Як пише видання BRD24.pl, кілька років тому купівля українських водійських посвідчень була дуже популярною серед поляків. У той час компанії, що спеціалізуються на цьому виді послуг, мали контакти в українській ДАІ. Разом з тим зараз кількість таких компаній зросла, інформує видання.

Як повідомили журналістам у компанії «Turbobersh», яка й займається продажем водійських прав і відкрито рекламує свої послуги в інтернеті, цією пропозицією вже скористалися понад три тисячі поляків, серед яких є і представники уряду. У відео, яке фірма опублікувала на YouTube, стверджується, що пропозиція актуальна для тих поляків, котрі втратили водійські права через перевищення штрафних балів та тих, хто претендує на документ вперше.

Зі слів консультантки цієї фірми, яка добре володіє польською мовою, але зі «східним акцентом», у компанії є дві пропозиції водійських посвідчень категорії B вартістю 1 і 3 тис. євро. За 1 тис. євро можна купити права зразка 2014 року, видані у Криму (зараз це окупована Росією територія, – прим. ZAXID.NET). Замовникам такого документу доведеться почекати 14 днів. Натомість за 3 тис. євро можна отримати права зразка 2018 року, а разом з ними і документ-підтвердження про закінчення водійської школи. Такий документ замовник отримує через місяць.

При цьому, аби уникнути можливих проблем з польськими правоохоронцями, отримувачам прав за 3 тис. євро треба бодай кілька разів відвідати Україну, в той час як тим, хто купив дешевші «кримські» права цього робити непотрібно. Це пояснюється тим, що інформацію про отримання водійських прав взірця 2018 року польські правоохоронці можуть перевірити, а поїздка до України дасть видимість того, що водій складав іспити та ходив до автошколи. Консультантка також наголосила, що «кримські» права є «на 100% легальними».

Зі слів консультантки, «кримські» права можна обміняти на бельгійські, в той час як в обміні прав 2018 року випуску немає сенсу, оскільки це міжнародний документ і з ними можна їздити Польщею без проблем. Вона також не радить міняти права за 3 тис. євро на польські, оскільки тоді знову можна буде отримувати штрафні бали, а, крім того, польські служби при обміні можуть з’ясувати, що водія вже позбавляли раніше водійських прав.

Крім того, консультантка повідомила, що фірма працює в Києві і веде діяльність виключно в режимі онлайн. І це попри те, що, як зауважили журналісти, на її сайті вказана варшавська адреса.

Для того, аби полякам купити права, їм необхідно спершу перерахувати 20% від суми (страхування на випадок відмови від угоди), а решту суми сплачується при отриманні документа.

Видання також опублікувало розмову журналістки з консультанткою.

У свою чергу в польській поліції заявили журналістам, що «те, що обіцяють по телефону, не факт, що виконають». Там попередили водіїв: дані про всі їхні порушення фіксуються в єдиній системі, то ж не важливо, з яким документом він їде.

Разом з тим в організації «Транспорт і логістика Польща» заявили, що існує проблема, коли поляки безпосередньо їдуть в Україну з метою отримати тут водійські права. Там повідомили, що зазвичай це роблять ті, хто не може здати екзамени на отримання водійських посвідчень у Польщі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук