Полторак підписав наказ про призов на військову службу офіцерів запасу

В Міноборони запевнили, що офіцери запасу служитимуть в зоні АТО виключно за власним бажанням

Полторак підписав наказ про призов на військову службу офіцерів запасу
Міністр оборони дав старт призову до війська випускників військових кафедр

Міністр оборони України Степан Полторак підписав наказ про призов офіцерів запасу на військову службу в Збройні сили України, повідомив начальник управління персоналом – заступник начальника штабу Генерального штабу ЗСУ Артур Артеменко.

«П'ять хвилин тому я отримав інформацію, що міністр підписав наказ про призов офіцерського запасу на військову службу за призовом. Тепер наказ буде відправлений до Мін'юсту. Термін призову складає 18 місяців», – сказав він на брифінгу у вівторок, 30 травня, в Києві, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Артеменко пояснив, що за рішенням міністра, за призовом можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу, закінчили військову кафедру, мають вищу освіту і первинне офіцерське звання.

«Після отримання повістки офіцер запасу повинен прибути на пункт збору у вказаний термін і приступити до виконання певних завдань. У разі неявки без поважних причин вони будуть нести відповідальність у порядку, визначеному законом», – наголосив він.

За словами Артеменка, причинами для відстрочки призову для офіцерів запасу можуть стати ті ж причини, що і у контрактників: сімейні обставини, стан здоров'я, час для отримання освіти, для продовження професійної діяльності.

Він зазначив, що за останні сім років в Україні сформовано ресурс з офіцерів запасу у кількості 91 тис. 957 осіб. «Ми призвемо необхідну кількість для укомплектування першої лінії, саме там необхідні командири взводів», – сказав Артеменко.

За словами заступника начальника Генштабу, офіцери запасу не будуть притягуватися до виконання завдань в зоні АТО за умови, якщо вони «особисто не підпишуть контракт і особисто не погодяться на службу в АТО».

«Після призову буде проведена підготовка або допідготовка – впродовж трьох місяців. Потім вони займуть посади в частинах поза зоною АТО», – розповів він.

Вперше інформація про те, що офіцерів запасу, які не служили, произиватимуть до війська з’явилася на початку року – в січні таку ініціативу анонсував начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко. Йдеться про призов випускників військових кафедр віком до 43 років.

«Нам необхідно систематизувати дані про офіцерів запасу, здатних проходити військову службу. Зокрема, це стосується людей, які не служили, але мають вищу освіту та отримали військові звання офіцерів запасу. Щорічно такі офіцерські звання отримують 9-10 тисяч осіб. Це потужний ресурс, який повинен ефективно використовуватися», – заявив Муженко 4 січня.

Тоді ж він уточнив, що «Після видання відповідного наказу Міністра оборони України, очікується, що на військову службу терміном на 18 місяців, призвуть офіцерів запасу, які свого часу закінчили військові кафедри при вищих навчальних закладах та не проходили військової служби, віком до 43 років».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук