Помер колишній міністр закордонних справ ФРН Ганс-Дітріх Ґеншер

СвітЛюбко Петренко, 1 квітня 20161580
Помер колишній міністр закордонних справ ФРН Ганс-Дітріх Ґеншер

Колишній міністр закордонних справ ФРН Ганс-Дітріх Ґеншер помер у віці 89 років. Він обіймав посаду глави зовнішньополітичного відомства Німеччини з 1974 до 1992 року.

Ґеншер вважається одним з найвідоміших міністрів закордонних справ Німеччини. Він зіграв важливу роль в об'єднанні країни 1990 року.

Ганс-Дітріх Ґеншер був членом ліберальної Вільної демократичної партії. Він очолював її у 1974-1985 роках.

Народився Ґеншер 21 березня 1927 року в місті Галле, що в Саксонії-Ангальт. Місто після Другої світової війни опинилося в радянській зоні окупації, а потім стало частиною НДР.

До Західної Німеччини він перебрався 1952 року, здобув там юридичну освіту і зайнявся політикою.

Як міністр закордонних справ Ґеншер виступав за політику компромісів між Сходом і Заходом. Він розробляв методику активної політики розрядки напруженості і ведення діалогу між країнами Заходу і СРСР, а також за утворення Європейського співтовариства.

У грудні 1976 року Генеральна Асамблея ООН в Нью-Йорку ухвалила пропозицію Ґеншера про антитерористичну конвенції, в якій зазначалося, що виконувати вимоги терористів, котрі захопили заручників, не можна за жодних обставин.

Щоправда у часи українсько-російського протистояння на Донбасі й у Криму Ганс-Дітріх Ґеншер вже як шанований пенсіонер пропагував доволі неконструктивну політику. У серпні 2015 року він знову закликав Захід до перезавантаження відносин з Росією, не усвідомлюючи до кінця цілей і методів чинного російського керівництва.

Ґеншер також сприяв звільненню з ув'язнення колишнього глави ЮКОСа Михайла Ходорковського і зустрічав його після прибуття до Берліна.

Як повідомляє видання Spiegel Online, Ганс-Дітріх Ґеншер помер після тривалої тяжкої хвороби. Смерть настала в ніч на пятницю, першого квітня. Останні свої години політик провів у своєму будинку у Вахтберґ-Пеху (поблизу Бонна) в тісному родинному колі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук