Помер львівський археолог, дослідник Пліснеська Михайло Филипчук

31 липня помер багаторічний дослідник Пліснеська, незмінний директор Інституту археології ЛНУ ім. І. Франка Михайло Филипчук, йдеться в повідомленні на сторінці Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ» у Facebook.

«Саме йому вдалось зробити феноменальні відкриття, привернути увагу до Пліснеського городища українських та європейських дослідників. Михайло Андрійович став науковим і духовним наставником для не одного покоління археологів, надихнувши їх своїми ідеями і підтримуючи у всіх починаннях», – зазначено в повідомленні.

Михайло Филипчук розробив концепцію створення Історико-культурного заповідника «Давній Пліснеськ».

Поховають Михайла Филипчука у вівторок, 2 серпня, в с. Хишевичі Городоцького району Львівської області.

Довідка. Михайло Филипчук народився 1955 року на Івано-Франківщині. Із 2000 року працював директор Інституту археології Львівського національного університету ім. І. Франка. До того працював викладачем Виноградівського політехнікуму та СПТУ № 34 (1984–1986), науковим співробітником відділу археології Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України (1987–2000), заступником директора з наукової роботи НДІЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України (1996–1997).

Понад чверть століття археологічна експедиція під керівництвом Михайла Филипчука, а нині його сина Андрія Филипчука, працює на Пліснеську.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук