Померла відома львівська перекладачка Роксолана Зорівчак

Померла відома львівська перекладачка Роксолана Зорівчак
фото ЛНУ
Професорка Роксолана Зорівчак померла на 83 році життя

У вівторок, 16 жовтня, на 83-му році життя померла відома львівська перекладознавиця, докторка філологічних наук Роксолана Зорівчак. Про це повідомила її колега Наталія Іваничук.

Професорка Роксоляна Зорівчак досліджувала англійську філологію, проблеми перекладів та входження англомовних авторів до української літератури. Вона є авторкою більше 550 наукових праць та монографій на цю тематику.

До 1991 року Роксолана Зорівчак викладала на кафедрі іноземних мов у Львівській державній консерваторії ім. Лисенка. За словами її тодішніх студентів, послухати лекції Роксолани Зорівчак приходити студенти-філологи з інших університетів. У 1998 році Роксолана Зорівчак стала докторкою філологічних наук. З 1992 до 1998 року вона працювала на кафедрі англійської філології ЛНУ, а з 1998 року - першою завідувачкою кафедри перекладознавства і контрастивної лінгвістики ЛНУ.

У 2007 році Роксолану Зорівчак нагородили медаллю «Імені Івана Франка», а у 2009 медаллю «20 років відновлення НТШ в Україні» (2009). У 2016 році Петро Порошенко нагородив Роксолану Зорівчак орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук