Понад 100 чиновників органів юстиції Львівщини залишаться без посад

За реформою Мінюсту в Україні ліквідують районні та міські управління юстиції

СуспільствоІрина Ващишин, 16 березня 2016, 14:10 716 0

586 територіальних органів Міністерства юстиції у районах та містах України вже за півтора місяця припинять своє існування. На Львівщині у межах цього реформування вже розпочали процес скорочення 25-ти районних і міських підрозділів юстиції. Без посад залишаться понад сто чиновників.

Усіх керівників районних, міських і міськрайонних управлінь юстиції попередили про скорочення і звільнення з роботи за два місяці. А з 1 травня цього року на місці скорочених підрозділів почнуть працювати центри правової допомоги. Вони надаватимуть людям консультації для вирішення різноманітних правових питань і також допомагатимуть в користуванні онлайн-сервісами Мінюсту. Центри працюватимуть безкоштовно.

«У центрі, або, як ми їх ще називаємо, бюро правової допомоги мешканці також зможуть отримувати адвокатські послуги. Для малозабезпечених громадян ― а це інваліди, пенсіонери, учасники АТО, переселенці – допомога адвоката теж буде безкоштовною», ― розповів начальник Львівського обласного управління юстиції Ярослав Жукровський.

Техніку з управлінь юстиції, які будуть скорочувати, передадуть у центри правової допомоги. У районах залишаться працювати виконавчі служби і відділи РАГС. А у новостворені бюро правової допомоги працівників набиратимуть на конкурсних засадах.

«За моєю принциповою позицією, там не повинні працювати колишні міліціонери і співробітники прокуратури, бо ці люди внаслідок їхньої попередньої діяльності не зможуть якісно захищати права громадян», ― додав Ярослав Жукровський.

Районні і міські управління юстиції ліквідують як зайві підрозділи, які відповідали радянській структурі.

До прикладу, у Львівському міському управлінні був начальник, два заступники і апарат міського управління з 25 чиновників. Вони здебільшого займались, як вони це називали, правовою і освітньою роботою. Тобто ходили по школах, садочках, лікарнях і перевіряли там стан ведення правової документації.

«У районах також був начальник і провідні спеціалісти. Вони також ніби займались правовою роботою. А начальники в районних підрозділах ― не всі звичайно, в нас дуже багато якісних керівників ― але здебільшого вони були прототипами таких собі районних князьків. Вони ходили по нарадах і займались незрозуміло чим», ― додав обласний очільник управління юстиції.

Натомість, за його словами, створення правових бюро розширить доступ громадян до безоплатної правової допомоги, а також доступ до електронних сервісів Мін’юсту на рівні територіальних громад.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук