Попередні підрахунки досі не виявили лідера президентських перегонів у Австрії

СвітЛюбко Петренко, 23 травня 20162020
Попередні підрахунки досі не виявили лідера президентських перегонів у Австрії
Норберт Гофер і Александр Ван дер Беллен

Попередні дані підрахунку голосів у другому турі президентських виборів, що відбулися в Австрії в неділю, 22 травня, поки що не виявили переможця. Як повідомляє Міністерство внутрішніх справ Австрії, згідно з підрахунками на даний момент, за кандидата від правопопулістської Австрійської партії свободи Норберта Гофера віддали свої голоси 51,9% виборців.

Суперник Гофера, багаторічний лідер партії «зелених» Александр Ван дер Беллен набирає 48,1% голосів. Явка виборців становить 72% - повідомило радіо Deutsche Welle.

Підрахунок голосів затягнувся, оскільки близько 14% виборців проголосували поштою. Тож їхні голоси будуть пораховані пізніше.

Нагадаємо, що перший тур виборів відбувся 24 квітня. За його підсумками, кандидати від політичних сил, що входять в правлячу коаліцію – Соціал-демократичної партії Австрії і Австрійської народної партії – вперше за повоєнний час не пройшли до другого туру голосування. За правого популіста Гофера тоді проголосували 35% виборців, за Ван дер Белла – 21%.

На тлі великого припливу біженців в Європу Норберт Гофер, який займає скептичну позицію щодо євроінтеграції, позиціонує себе як зберігач культури і цінностей Австрії, стверджуючи, що біженці лише витрачають гроші платників податків і чинять злочини. Він обіцяє грати більш активну роль в політиці, ніж чинний президент, і розпустити будь-який уряд, який буде діяти всупереч інтересам країни.

Ван дер Беллен, котрий виступає як незалежний кандидат, своєю чергою, відстоює лівоцентристські погляди і підтримує подальшу євроінтеграцію. Він вважає, що Австрія може підвищити свою конкурентоспроможність лише завдяки сильному Євросоюзу.

В Австрії президент обирається всенародним голосуванням терміном на 6 років і виконує в основному репрезентативні функції. Виконавчу владу очолює федеральний канцлер. У той же час, згідно з конституцією країни, президент є головнокомандувачем збройних сил і в деяких випадках може відправити у відставку канцлера і розпустити парламент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук