Порошенко дорікнув Саакашвілі за піар, балачки і дороги

Президент Петро Порошенко у четвер, 12 січня, розкритикував попереднього керівника Одеської області Міхеіла Саакашвілі, представляючи його наступника Максима Степанова.

Зокрема, він дорікнув за проблеми з будівництвом доріг, піар і скандал довкола Центру надання адміністративних послуг, повідомила «Українська правда».

Президент зазначив, що на дорожнє будівництво в Україні у 2016 році було передбачено 12 мільярдів гривень, а в 2017 році передбачено 30 мільярдів. За його словами, торік Одеська область була другою в країні за бюджетом на будівництво доріг — їй запланували з усіх джерел фінансування 1 мільярд 20 мільйонів гривень на це, але «освоєно трохи більше 900 мільйонів», а «300 мільйонів» — 30% коштів, виділених державою — Одещина не використала, «тільки розмовами займалися».

При цьому за вартістю кілометра Одеса входить у четвірку областей, де будівництво доріг найдорожче, сказав президент з посиланням на дані міжнародної неурядової організації, назву якої у повідомленні не вказано.

«Я думаю, що мають бути проведені якісні тендери, своєчасні проекти — і дорога на Батьківщину президента має бути добудована», — заявив Порошенко.

Він нагадав, що з Одеси почався експеримент, коли кошти від перевиконання бюджету на Митниці спрямовуються на будівництво доріг, який згодом поширили на Львівську й Івано-Франківську області.

«Цього року за моєю ініціативою ми розповсюдили цю практику для всіх областей України», — сказав президент і додав, що 20 років дороги не будувалися — тепер люди мають побачити зміни.

При цьому Порошенко обурився, що митниця Одеської області — на відміну від Львівської та Івано-Франківської — не показувала перевиконання, а був лише піар.

«З 10 місяців — до жовтня 2016 року, доки було попереднє керівництво — лише по 1 місяцю, серпню, було перевиконання і 22 мільйони надійшло на будівництво доріг. По решті місяців, за інформацією Міністерства фінансів і Фіскальної служби, було недовиконання. А лише в грудні перевиконання стало на 400 мільйонів!.. Що хочете мені розповідайте, але це документ», — заявив він.

Президент сказав, що Одещина за останні 3 місяці, після зміни керівництва області, отримала 330 мільйонів гривень на дорожнє будівництво.

«Цей темп має бути збережений у 2017 році. І дорога має бути профінансована і добудована — і не лише до Рені, але й до Вілкового, до Білграда і в інших районних центрах», — сказав Порошенко.

Він також дорікнув Саакашвілі за заяви про завади в роботі одеського Центру надання адміністративних послуг:

«Слухайте, ніхто в країні не чув будь-яких складнощів з запуском Центру надання адміністративних послуг. Ніде! Спокійно, по кожному обласному центру. Тут сидять губернатори — президент хоч одним із центрів займався? Це навіть не рівень губернатора, це рівень міського голови чи голови райадміністрації. І спокійно, в комфортних умовах працюють — це є нове обличчя влади. тільки не в Одесі».

«Максиме, я ще раз приїду до одеського центру надання адміністративних послуг — тільки без камер, без піару. І хочу бути твердо переконаний, що через декілька місяців він зразково працює. Обласна рада, міська рада виділять необхідні кошти — і ми будемо абсолютно твердо бачити, що жодних проблем із цього приводу в нас немає», — заявив Порошенко, звертаючись до нового голови Одещини Максина Степанова.

Саакашвілі в коментарі каналу «112 Україна» звинуватив Порошенка у брехні. «Він каже про гроші, які в його кишеню надходили», — заявив політик.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук