Порошенко ініціював внесення в Конституцію механізму відкликання народного депутата

Президент Петро Порошенко просить Конституційну комісію вивчити можливість включення до Основного закону положень щодо можливості відкликання депутатів Верховної Ради.

Про це йдеться у відповіді на електронну петицію про запровадження механізму відкликання з виборних посад, опублікованій на сайті президента.

«Ураховуючи актуальність питань посилення контролю виборцями за роботою народних депутатів України та значний суспільний резонанс цих питань, я звернувся до Голови Конституційної Комісії, Голови Верховної Ради України В. Гройсмана з пропозицією забезпечити ґрунтовний та всебічний розгляд згаданої електронної петиції в частині питань відкликання народних депутатів України за народною ініціативою», – написав президент.

На думку Порошенка, до розгляду цього питання слід залучити автора петиції, представників політичних сил, державних органів, інститутів громадянського суспільства, науковців-правників та експертів.

Крім того, президент зазначив, що у новому законі про місцеві вибори від 14 липня поточного року була врегульована процедура відкликання депутатів місцевих рад, а доповненням до закону про місцеве самоврядування передбачена можливість відкликання міських, селищних і сільських голів за народною ініціативою. Тому, вважає президент, перед внесенням подальших законодавчих змін щодо цих питань необхідно перевірити, як ці механізми будуть працювати на практиці, а поки їх зміна недоцільна.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук