Порошенко ініціює скасування особливого статусу для Донбасу і готує новий закон

СуспільствоОксана Руда, 3 листопада 20148750

Президент України Петро Порошенко на засіданні Ради національної безпеки і оборони у вівторок, 4 листопада, винесе на розгляд питання скасування закону про особливий статус окремих районів Донбасу. Про це йдеться у зверненні президента, інформує прес-служба глави держави.

«Одне з питань, яке я винесу на розгляд РНБО, – скасування закону про особливості місцевого самоврядування в окремих районах Донеччини та Луганщини. Свого часу цей закон виконав надзвичайно важливу роль в зупиненні зовнішньої інтервенції, мобілізації підтримки світом Мінських мирних домовленостей, щирості намірів України щодо деескалації ситуації на Донбасі», – зазначив він.

«Ми продемонстрували мешканцям Донецької і Луганської областей і зовнішньому світові щире прагнення Києва до політичного врегулювання. Таку можливість бойовики відкинули», – сказав лідер країни.

За словами президента, проведення псевдовиборів «торпедувало закон і різко загострило ситуацію на Донбасі. Ті широкі повноваження, які передбачав закон, ми готові надавати лише легітимно обраним органам місцевого самоврядування. А не бандитам, які самі себе вінчають на царство».

При цьому, за його словами, децентралізація залишається ключовим елементом політичного врегулювання на Донбасі.

«Ми готові будемо ухвалити новий закон, при поверненні всіх сторін до виконання Мінського протоколу. У разі припинення вогню, створення буферної зони, встановлення контролю за кордоном. І зрозумілих кроків, які б означали задній хід бойовиків у питанні про так звані вибори 2 листопада».

За словами Порошенка, новий закон передбачатиме чіткі межі районів з особливим порядком місцевого самоврядування у чіткій відповідності з Мінськими домовленостями. І бюджетну децентралізацію, яка зніме подразливе питання, хто ж кого годує. Це дозволить цим районам самим на основі власних ресурсів відповідати за своє фінансування.

За словами Порошенка, міжнародний фонд, який буде наповнюватись зокрема і при участі закордонних партнерів, «повною мірою забезпечить відновлення інфраструктури Донбасу за умови відновлення там української влади, миру, спокою і безпеки».

«З часом запропоную парламенту ухвалити закон про створення там вільної економічної зони із спеціальним режимом торговельних відносин з Євросоюзом та Росією», – додав президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук