Порошенко обрав представників підгруп тристоронньої контрактної групи

СуспільствоОксана Руда, 6 травня 20153970

Президент України Петро Порошенко прийняв рішення про представників робочих підгруп тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.

Як повідомляє прес-служба глави держави, він вирішив делегувати для роботи в цих підгрупах колишнього прем'єр-міністра, колишнього голову СБУ, колишнього міністра оборони Євгена Марчука, директора Національного інституту стратегічних досліджень, свого позаштатного радника Володимира Горбуліна, уповноваженого президента з питань мирного врегулювання ситуації на Донбасі Ірину Геращенко та першого заступника Головного департаменту з питань впровадження реформ Адміністрації президента Ігоря Веремія.

Президент наголосив, що у всіх робочих підгрупах координацію забезпечуватимуть представники ОБСЄ або міжнародні організації.

«Жодна ротація, жодні переведення формату, жодні відходи від Мінських домовленостей для нас неприйнятні та неприпустимі», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що структура робочих підгруп має відповідати структурам тристоронньої контактної групи. «Жодних переглядів мінських домовленостей ні українська сторона, ні наші міжнародні партнери не допускають. Наполегливо вимагаємо від підписантів мінських домовленостей, в першу чергу, від Російської Федерації вичерпних заходів, щоб мінські домовленості були виконані в повному обсязі», – наголосив президент.

За словами президента, робочі підгрупи розподілені за пріоритетами. Відтак, створено підгрупи з безпекових питань, підгрупа з політичних питань, з гуманітарних питань і з соціально-економічних питань. В підгрупі з питань безпеки Україну представлятиме Марчук, в підгрупі з політичних питань – Горбулін, у підгрупі з соціально-економічних питань – Веремій, та в підгрупі з гуманітарних питань –Ірина Геращенко.

Глава держави наголосив, що тематичні підгрупи не ухвалюють жодних підсумкових зобов’язуючих документів, бо це є виключною компетенцією тристоронньої контактної групи. Зокрема сворені підгрупи націлені на узгодження і сприяння реалізації мінських домовленостей.

«Ні тематичні підгрупи, ні тристороння контактна група не обговорюють питання, що виходять за рамки мінських домовленостей», – наголосив Порошенко.

Нагадаємло, сьогодні, 6 травня, в Мінську відбудеться зустрічі контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук