Порошенко офіційно оголосив 2016-й роком англійської мови

СуспільствоВолодимир Пиріг, 17 листопада 20153731
Порошенко офіційно оголосив 2016-й роком англійської мови

Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

Як наголошується в указі, Порошенко прийняв таке рішення, «враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання і використання англійської мови, забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний і науково-освітній простір, для підтримки програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку».

Кабінету міністрів доручено розробити та затвердити комплекс заходів на 2016 і подальші роки, спрямованих на активізацію вивчення громадянами англійської мови, зокрема передбачивши організацію на базі вищих навчальних закладів курсів з вивчення англійської мови, сприяння розширенню викладання у ВНЗ дисциплін англійською мовою, збільшення мережі гуртків у позашкільних навчальних закладах.

Також повинно бути забезпечено проведення професійних конкурсів, олімпіад та інших змагань з англійської мови, розвиток взаємного обміну учнями та студентами між навчальними закладами України і держав, в яких англійська мова є основною мовою спілкування, активізовано участь загальноосвітніх навчальних закладів України в програмі Європейського Союзу E-Twinning Plus.

Уряд також має передбачити удосконалення законодавства у сфері освіти і науки щодо визначення переліку педагогічних, наукових і науково-педагогічних посад в установах, які вимагають володіння англійською мовою, а також впровадження поетапної сертифікації вчителів іноземних мов.

Також планується впровадження освітніх теле- і радіопрограм з вивчення англійської мови для різних категорій населення, поширення практики демонстрації фільмів англійською мовою з субтитруванням державною мовою.

Згідно з указом, має бути проведено оцінювання рівня володіння державними службовцями англійською мовою і організовані мовні курси для її вивчення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук