Порошенко підписав закон про реструктуризацію боргів ТКЕ і водоканалів

ЕкономікаРоман Ганкевич, 25 листопада 201610551
Реалізація закону сприятиме поліпшенню фінансового становища ТКЕ і водоканалів

Президент України Петро Порошенко підписав закон про №5273 «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних і теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії» шляхом проведення взаєморозрахунків і реструктуризації, ухвалений Верховною Радою 3 листопада 2016 року. Про це інформує «Інтерфакс».

Як зазначається, документ передбачає створення реєстру підприємств, що беруть участь у процедурі врегулювання заборгованості. З моменту включення підприємства до такого реєстру буде знято арешт із його рахунків.

Реалізація закону посприяє поліпшенню фінансового становища підприємств теплоенергетики та підприємств водопостачання і водовідведення та запобіганню їх банкрутству.

Раніше заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард Кругляк зазначав, що в документі прописується процедура поетапного зниження рівня кредиторської заборгованості за спожиті такими підприємствами енергоресурси, зокрема, відшкодування з держбюджету заборгованості з різниці в тарифах для населення і бюджетних організацій, реструктуризація кредиторської заборгованості шляхом укладення договору про розстрочку боргу терміном на 60 місяців із залученням гарантій місцевих бюджетів.

У разі дотримання вимог процедури реструктуризації та повної виплати боргу законопроект передбачає списання раніше нарахованих пені та штрафних санкцій.

Законопроект погоджено з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Згідно з пояснювальною запискою, кредиторська заборгованість теплопостачальних і теплогенерувальних організацій за природний газ, використаний для виробництва теплової енергії та надання послуг з централізованого опалення й постачання гарячої води, станом на 1 липня 2016 становила ₴18,7 млрд.

За даними НАК «Нафтогаз України», пеня, штрафні та фінансові санкції, нараховані за позовом постачальника природного газу за несвоєчасні розрахунки теплопостачальними організаціями за спожитий газ, на 1 січня 2016 року становили ₴2,6 млрд і протягом першого півріччя зросли в 1,7 раза - до ₴4,5 млрд.

«При цьому підприємства теплоенергетики не мають фактичного джерела відшкодування таких санкцій, оскільки ці витрати не можуть розглядатись у складі встановлених національним регулятором тарифів, з іншого боку, перекладання таких санкцій на споживача законодавчо не врегульовано», - йдеться в пояснювальній записці.

Законопроект передбачає врегулювання заборгованості у два етапи. Перший передбачає централізовані взаєморозрахунки в 2016-му і наступні роки за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості різниці в тарифах. Другий - реструктуризація кредиторської заборгованості підприємств теплоенергетики за газ, спожитий до 1 липня 2016 року, шляхом укладення договорів на п'ять років. Нараховані штрафи і пеня списуватимуться у разі виконання процедури реструктуризації боргу за спожитий газ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук