Порошенко підписав закон про розширення повноважень сил АТО

СуспільствоРоман Ганкевич, 18 червня 2014149122

В середу, 18 червня, президент України Петро Порошенко підписав закон № 1313-VII «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом».

Про це повідомила прес-служба Президента України.

Відтепер сили АТО можуть брати участь у затриманні осіб, а у випадках, коли їх дії реально загрожують життю та здоров'ю заручників, учасників антитерористичної операції або інших осіб – їх знешкоджувати.

Крім того, у ситуаціях, пов'язаних із вчиненням або загрозою вчинення терористичного акту, спеціальні підрозділи, які безпосередньо здійснюють боротьбу з тероризмом, мають право проникати на захоплений терористами об'єкт.

 До повноважень учасників АТО також увійшли: випередження дій терористів, що можуть призвести до техногенно-небезпечних наслідків; звільнення заручників; роззброєння та охорона осіб, затриманих під час проведення антитерористичної операції.

Закон також зараховує до суб'єктів боротьби з тероризмом Держслужби спецзв'язку, Службу зовнішньої розвідки та ін.

Також згідно із законом, Державна прикордонна служба України тепер може надавати силам АТО необхідну допомогу на всій території України під час проведення АТО, а не тільки на території пунктів пропуску через держкордон.

Управління державної охорони також має надавати Антитерористичному центру при Службі безпеки України необхідні сили і засоби і забезпечувати їх ефективне використання під час проведення антитерористичних операцій.

Також закон надав Міністерству оборони України, органам військового управління, військовим частинам Збройних сил України право забезпечувати захист від терористичних посягань об'єктів і майна Збройних сил України, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових і отруйних речовин, що знаходяться у військових частинах або зберігаються у визначених місцях; організовувати підготовку та застосування сил і засобів сухопутних військ, повітряних сил, військово-морських сил Збройних сил України в разі вчинення терористичного акту в повітряному просторі, у територіальних водах України і т.д.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, народні депутати підтримали цей закон 5 червня 2014 р. За відповідне рішення проголосували 239 парламентарів

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук