Верховна Рада внесла зміни до законів щодо боротьби з тероризмом
Як передає кореспондент агентства «Інтерфакс-Україна», за закон № 4985 «Про внесення змін до законів України щодо боротьби з тероризмом» у цілому проголосувало 239 народних депутата з 332 зареєстрованих у залі засідань.
Даний закон Верховна Рада України включила до порядку денного сесії з третьої спроби. На ранковому пленарному засіданні, спікер Верховної Ради України Олександр Турчинов ставив дане питання на голосування три рази, бо рішення не набирало необхідних 226 голосів.
У пояснювальній записці до закону зазначається, що необхідність прийняття даного документа обумовлена заходами посилення організаційних основ боротьби з тероризмом та забезпечення повноцінного функціонування антитерористичного центру при СБУ та діяльності Міжвідомчої координаційної комісії цього центру .
Закон розширює список суб'єктів боротьби з тероризмом, зокрема до суб'єктів боротьби з тероризмом, відповідно до закону, відноситься Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.
У законі пропонують надати Міноборони повноваження щодо забезпечення захисту об'єктів та майна ЗСУ, зброї масового ураження, ракетної і стрілецької зброї, боєприпасів, вибухових і отруйних речовин, які знаходяться у військових частинах або зберігаються у визначених місцях у випадки залучення до проведення антитерористичної операції.
Центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері захисту державного кордону та органів охорони державного кордону, пропонується розширити повноваження, що стосуються надання Антитерористичному центру при СБУ необхідних сил і засобів та забезпечення їх використання не тільки на території пунктів пропуску через державний територію України, а і взагалі на всій території під час проведення антитерористичних операцій.
Управлінню державної охорони пропонується розширити повноваження, що стосуються надання Антитерористичному центру при СБУ необхідних сил і засобів і забезпеченні ефективного використання під час проведення антитерористичних операцій.
Як зазначив в.о. голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, закон визначає порядок захисту заручників, людей, які беруть участь у проведенні антитерористичної інформації, людей, які проживають на території, де проводиться дана операція.
На думку, Соболєва ті, хто не підтримують включення до порядку денного даного законопроекту, підтримують тероризм.