Порошенко підписав закон, який змусить УПЦ МП змінити назву

На перейменування закон передбачає чотири місяці, відлік яких починається з дати набуття ним чинності

Порошенко підписав закон, який змусить УПЦ МП змінити назву
фото BBC
Порошенко підписав закон, який змусить перейменуватися усі релігійні організації, які керуються з Росії

Президент Петро Порошенко в суботу, 22 грудня, підписав зміни до закону «Про свободу совісті та релігійні організації» щодо назви релігійних організацій, які входять до структури або є частиною релігійної організації, керівний центр якої розташований на території держави-агресора. В Україні такою державою визнано Росію, яка окупувала частину території України.

«Люди мають конституційне право вільного вибору віросповідання. Зазначені зміни до закону створюють кращі умови для реалізації такого права для тих, хто вирішуватиме, до якої православної юрисдикції належати… Чи то до новоствореної автокефальної Православної церкви України, чи то до тієї церкви, яка наполягає на збереженні свого зв’язку і залежності від РПЦ», – наголосив президент, підписуючи закон.

Порошенко запевнив, що ці зміни до закону дотримуються принципу свободи віросповідання і рівності всіх конфесій, жодного обмеження конституційних прав громадян не буде. Водно він наголосив, що «вибір легше робити, коли, коли всі речі названі своїми іменами».

Як повідомляв ZAXID.NET, 20 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який зобов’язує усі релігійні організації, що працюють в Україні, але центр яких розташований в державі-агресорі, вказати це у своїй назві. Однак в УПЦ МП заявили, що наразі їхні юристи вивчають цей закон, тому перейменування наразі не буде.

Зазначимо, закон дає на відповідне перейменування чотири місяці, відлік яких починається з дня офіційної його публікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук