Речник УПЦ МП визнав факт російської агресії проти України
Архієпископ УПЦ МП Климент повідомив, що його церква є самокерованою і виступає проти російської агресії
В Українській православній церкві Московського патріархату поки що не бачать підстав для зміни назви, повідомив голова синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, архієпископ Климент (Вечеря). За його словами, наразі юридичний відділ Київської митрополії цієї церкви аналізує законопроект, який нещодавно ухвалила Верховна Рада. Згідно з нимУПЦ МП має вказати в назві свою приналежність до Російської православної церкви.
«На сьогодні у нас є юридичний відділ Київської митрополії, який аналізує всі законодавчі ініціативи. Ми поки що не спостерігаємо ніяких питань, які примушували б сьогодні вже кинутися і стрімголов змінювати щось у своїх статутних документах. У статуті, який зареєстрований в Україні і діє, написано, що УПЦ є самокерованою церквою. У нас не те, що в державі-агресорі, а в жодній іншій закордонній державі не знаходиться центр», – зазначив архієпископ Климент (Вечеря) в ефірі «Радіо Свобода».
Він також відкинув звинувачення, що УПЦ (МП) нібито виступає на боці Росії у питаннях Криму і Донбасу.
«Ви не чули заяви УПЦ про те, що вона не визнає анексії Криму, що засуджує все те, що відбувається на Донбасі, закликала у тому числі і керівника російської держави припинити цю агресію? УПЦ неодноразово наголошувала, що повністю підтримує всі ініціативи української держави, які стосуються визначення у тому числі й дефініцій, пов’язаних з тим, що відбувається на сході України», – заявив речник УПЦ МП.
Як повідомляв ZAXID.NET, 20 грудня Верховна Рада ухвалила закон, який зобов’язує усі релігійні організації, що працюють в Україні, але центр яких розташований в державі-агресорі, вказати це у своїй назві. І хоча Климент стверджує, що УПЦ МП за своїм статутом є самокерованою, закон також вимагає перейменування від релігійних організацій в Україні, керівники яких входять до статутних органів центру релігійної організації з центром у країні-агресорі, якою в Україні визнано Росію, і мають там право голосу.
Закон підписав голова Верховної Ради Андрій Парубій. Наступний крок – підпис президента України. Раніше в УПЦ (МП) рішення Верховної Ради щодо перейменування цієї релігійної організації назвали «дискримінацією» і посяганням на свободу віросповідання.