Порошенко просить Раду дозволити йому скасовувати рішення місцевих рад

Президент України Петро Порошенко пропонує Верховній Раді України надати йому право на дострокове припинення повноважень місцевих рад та призначати представників президента в регіонах.

Про це йдеться у законопроекті № 4178а «Про внесення змін до Конституції України (щодо повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування)», текст якого оприлюднений на сайті парламенту.

Президент України пропонує внести зміни до статті 106 доповнення, яке надає йому право достроково припиняти повноваження Верховної Ради АР Крим чи органу місцевого самоврядування у випадку, визначеному Конституцією. Також, пропонується надати право президентові України призначати на посади та звільняти з посад представників Президента України в регіонах та районах. Ці зміни дозволять за поданням представника президента України у відповідному регіоні зупинити дію рішення Верховної Ради АР Крим чи органу місцевого самоврядування, якщо воно не відповідає Конституції України з одночасним зверненням до Конституційного суду України щодо його конституційності.

Також Порошенко пропонує доповнити Конституції статтею 107-1, де прописати повноваження представників президента України у регіонах і районах. Так, представники Президента України в регіонах координують діяльність представників Президента України в районах. Їх призначає на посади і звільняє з посад президент України.

Представники президента України на відповідній території:

1) здійснюють нагляд за відповідністю Конституції та законам України актів органів місцевого самоврядування та територіальних органів центральних органів виконавчої влади;

2) координують взаємодію територіальних органів центральних органів виконавчої влади;

3) спрямовують та організовують діяльність усіх територіальних органів центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в умовах надзвичайного або воєнного стану;

4) здійснюють інші повноваження, визначені Конституцією та законами України.

Представники президента України під час здійснення своїх повноважень відповідають перед президентом України, підзвітні та підконтрольні йому.

В той же час президент може скасувати рішення своїх представників, якщо вони не відповідають Конституції України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук