Порошенко розповів, чого чекати від нової Конституції, якщо її проект затвердить парламент

З нагоди вісімнадцятої річниці від дня прийняття Конституції України президент Петро Порошенко звернувся до українського народу. У своєму зверненні він, зокрема, повідомив про те, як буде змінено основний закон України, якщо зміни, внесені президентом, затвердить Верховна Рада.

«Повноваження та функції державних адміністрацій, які будуть ліквідовані, перейдуть до виконавчих комітетів районних та обласних рад», — заявив Порошенко і наголосив, що місцеве самоврядування не бачило реформ від початку дев'яностих років минулого століття.

«Відбудеться бюджетна децентралізація, значна частина зібраних податків залишатиметься на місцях», — запевнив Порошенко.

За його словами, завдяки змінам до Конституції вперше більше прав отримає не президент чи парламент, а носій влади – народ та органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські, районні та обласні ради.

«Децентралізація, яка буде закладена в Конституції, передбачає розширення повноважень місцевих громад, зокрема й у питаннях історичної пам’яті, культурних традицій та мовної політики. Але єдиною державною мовою України була, є і буде українська мова»,— запевнив очільник Української держави.

«Оновлена Конституція України зміцнить підвалини єдності суспільства та закладе основу для формування сучасної політичної нації. Водночас єдине бачення усіма політичними та громадськими силами спільної мети і відповідальне ставлення до вирішення актуальних завдань державотворення стане запорукою подальшого поступу та процвітання України», — впевнений президент.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук