Порошенко розповів, чому провалилася ідея технократичного уряду

Порошенко розповів, чому провалилася ідея технократичного уряду
Президент України Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко, виступаючи у Верховній Раді у четвер, 14 квітня, заявив, що ідея технократичного уряду, симпатична йому особисто, не знайшла підтримки.

«Виглядало так, що затвердження технократичного прем’єра стало б єдиним результативним голосуванням співпраці такого технократичного Кабміну з Верховною Радою», – сказав Порошенко.

За його словами, коаліція пристала на іншу концепцію – політично-відповідального уряду. Президент наголосив, що відповідальність за ефективну співпрацю з новообраним урядом мають нести політичні сили, що утворили нову коаліцію та позафракційні депутати, які долучилися до неї.

Також президент окреслив основні завдання нового уряду.

«Новий уряд, як і попередній, має бути націлений на європейську і євроатлантичну інтеграцію України, жодна кома не міняється в документах, які визначають як зовнішню і внутрішню політику. Запровадження посади віце-прем’єра, відповідального за європейську і євроатлантичну інтеграцію, - не лише символічний жест, а практичний крок. Угода про асоціацію і зону вільної торгівлі для кожного члена Кабміну має бути таким же настільним документом як Конституція, коаліційна угода і програма дій уряду», – сказав він.

Президент наголосив на потребі продовження співпраці з МВФ і іншими міжнародними інституціями, які надають Україні фінансову підтримку.

«Очікую від уряду того, що й все суспільство: початку зростання економіки. Від стратегії виживання, яка була виправдана у 2014-15 роках треба перейти до розвитку, від затягування пасків до їх послаблення, щоб за першої можливості покращити захист найвразливіших соціальних верств, які не в змозі про себе подбати. Також потребує істотного покращення інвестиційний клімат», – сказав президент.

Захначимо, перед цим Арсеній Яценюк попросив Верховну Раду проголосувати за його відставку з посади прем’єр-міністра.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук