Порошенко створив Раду регіонального розвитку

Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Ради регіонального розвитку, повідомив перший заступник голови Адміністрації президента Віталій Ковальчук.

«Президент підписав указ про створення Ради регіонального розвитку. Відповідно до указу, очолюватиме її президент, а до неї увійдуть прем'єр, спікер парламенту, місцеві керівники, міські голови, представники органів місцевого самоврядування», – сказав він на брифінгу в середу в Києві, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За словами Ковальчука, Рада стане важливим майданчиком для розробки та прийняття важливих рішень у сфері реалізації державної регіональної політики.

«Складним завданням є не розробка законів, а забезпечення їх реалізації. Українська влада за два десятиліття прийняла багато правильних законів, але вони не завжди дотримувалися. Одна з причин – спротив з боку корумпованих еліт. З ними сьогодні влада змушена боротися всіма доступними методами, в тому числі інструментами новоствореної Ради регіонального розвитку», – пояснив він.

За словами заступника голови АП, результатом роботи Ради регіонального розвитку стане консолідоване бачення реформи децентралізації, яке влаштує всі зацікавлені сторони.

«З урахуванням початку роботи Конституційної комісії, перше засідання Ради буде присвячено формуванню нової територіальної основи місцевого самоврядування та пропозицій щодо внесення змін до Конституції», – зазначив він.

Говорячи про завдання, які необхідно вирішувати в першу чергу, Ковальчук наголосив на проблемі відсталості і необхідність підвищувати інвестиційну привабливість регіонів.

«Україна перебуває у складному становищі, але, незважаючи на це, інвестори зацікавлені в регіональних проектах. І навіть сьогодні, коли країна фактично перебуває в стані війни, це не зупиняє інвесторів. Їх зупиняє відсутність чітких правил», – наголосив Ковальчук.

Він додав, що Рада буде керуватися принципами, закладеними в Європейській хартії місцевого самоврядування, і стане майданчиком для відпрацювання та впровадження необхідних реформ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук