Порошенко вніс законопроект про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату

СуспільствоАндрій Стець, 17 жовтня 20188251
Порошенко вніс законопроект про передачу Андріївської церкви Вселенському патріархату
фото 5 канал
Андріївська церква збудована в 1747–1762 роках за проектом архітектора Франческо Бартоломео Растреллі

Президент Петро Порошенко подав до Верховної Ради законопроект про особливості користування Андріївською церквою Національного заповідника «Софія Київська», який передбачає її безоплатну передачу Вселенському патріархату.

Відповідний проект закону № 9208 зареєстрований на сайті парламенту 17 жовтня. Документ передбачає внесення змін у Закон «Про свободу совісті та релігійні організації».

Там буде нова стаття, яка регулює особливості передачі в користування Андріївської церкви. Вона передбачає, що пам'ятка архітектури залишається в державній власності і в складі Національного заповідника «Софія Київська». У договорі про надання в постійне користування церкви повинні бути прописані умови та режим використання, утримання в належному стані, доступу в храм.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначають, що для представництва Вселенського патріархату необхідна гідна культова споруда, в якій представники Константинополя могли б регулярно здійснювати богослужіння.

«Передача саме цієї культової споруди, що перебуває у власності держави, матиме унікальне і практично-церковне, і символічно-духовне значення. Створення саме на базі храму апостола Андрія Первозванного духовного центру представництва Вселенського патріархату в Україні матиме виняткове значення в сенсі декларування та підтвердження духовних зв'язків між українським православ'ям і Церквою-Матір'ю - Вселенським патріархатом, адже саме апостол Андрій Первозванний, який є патроном цього храму, одночасно є засновником і Візантійської кафедри, на базі якої згодом утвердилася і розвинулася Константинопольська православна патріархія», - сказано в документі.

Зазначається, що передача саме цієї культової споруди, яка перебуває у власності держави, буде мати унікальне як практично-церковне, так і символічно-духовне значення.

«Це засвідчить з боку української держави виняткову повагу до авторитету та ролі Церкви-Матері в історії розвитку української духовної традиції та однозначно сприятиме процесові надання томосу про автокефалію Української православної церкви, тобто конституюванню самостійної (автокефальної) юрисдикції, яка стане гідною та рівною серед інших помісних православних Церков Світової Православної Ойкумени», - сказано у тексті проекту.

Наразі документ переданий для розгляду парламентському комітету з питань культури і духовності.

Зазначимо, що Андріївська церква є кафедральним собором Української автокефальної православної церкви, але належить державі і входить у заповідник «Софія Київська».

Як інформував ZAXID.NET, 16 жовтня представнця президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що у найближчі дні Петро Порошенко зареєструє законопроект, яким пропонується передати у постійне користування Вселенському патріарху Андріївську церкву. Сам Порошенко згодом заявив, що це рішення погоджене з церковними ієрархами та сприятиме прискоренню отримання томосу про автокефалію Української православної церкви.

Своєю чергою, Митрополит Київський і всієї України, предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) заявляє, що УАПЦ жертвує Андріївську церкву Константинополю.

11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримав надання автокефалії Українській церкві.

На Синоді було прийнято рішення відновити ставропігію Константинопольського патріархату в Києві – «одну з багатьох ставропігій, що існували тут завжди». Ставропігія є своєрідним церковним посольством на кшталт ватиканської нунціатури.

Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія.

Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що у найближчий час відбудеться об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви. Однак Макарій розповів, що з цього приводу ще точаться суперечки.

Такі події викликали негативну реакцію у Російській православній церкві, яка у відповідь розірвала євхаристійне єднання з Константинополем.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук