Посол Румунії прокоментував фейкове звернення мешканців Буковини про автономію в Україні

Посол Румунії закликав етнічних румунів бути лояльними громадянами України

Посол Румунії прокоментував фейкове звернення мешканців Буковини про автономію в Україні
Надзвичайний та повноважний посол Румунії в Україні Корнел Іонеску

Спільнота етнічних румунів, яка проживає в Україні, має бути лояльною до влади України та слугувати мостом, який покращує добросусідські відносини між двома країнами. Про це заявив у четвер, 23 червня, надзвичайний та повноважний посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, повідомив «Укрінформ».

Іонеску повідомив, що часто зустрічається в Україні як з представниками румунської спільноти, так і з керівниками регіонів, де проживає ця меншина. Він уточнив, що 72% етнічних румунів проживають у Чернівецькій області.

«Ми завжди радили етнічним румунам бути лояльними громадянами країни, в якій вони проживають, щоб вони працювали тим мостом, який покращить сполучення між двома країнами», – заявив посол.

У свою чергу, присутній на обговоренні представник Міністерства закордонних справ України Геннадій Алтухов зауважив, що у посткомуністичних реаліях виникла нова форма існування для певних людей, яку можна визначити як «етнобізнес».

«Тобто, представники етнічних меншин формують асоціації, товариства для «доїння» місцевих та загальнодержавних бюджетів, при чому як своєї країни, так і країни, з якою їх пов’язує етнічна близькість. Переконаний, що представники так званої Румунської асамблеї, які подали звернення до президента про надання автономії, вони закінчували румунські школи в Україні, отримали вищу освіту румунською мовою в вищих навчальних закладах в Україні, і при цьому розказують про «жахливий стан» із забезпеченням прав на вивчення та збереження рідної мови. Ставтеся до цього з розумінням. Це бізнес певних людей, і не треба на цьому робити трагедію», – зауважив український дипломат.

Зазначимо, у понеділок, 20 червня, в мережі з’явилася інформація про те, що нібито так звана Асамблея румунів Буковини звернулася до президента Петра Порошенка із закликом дати території компактного проживання румунів у Чернівецькій області статус територіальної автономії.

Проте, це була інформаційна провокація, повідомив журналіст Андрій Цаплієнко. За його словами, «Асамблея румунів Буковини» - фейкова організація, яку використовує ФСБ Росії для інформатак.

ФСБшникам неймется. Вытащили из нафталина фейковую "Ассамблею румын Украины", и теперь рашистские сайты цитируют обращен...

Опубліковано Andriy Tsaplienko  21 червня 2016 р.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук