Посол США назвала ключову умову проведення виборів на Донбасі

СуспільствоЮлія Поліковська, 2 листопада 20166800
Посол США назвала ключову умову проведення виборів на Донбасі
Посол США в Україні Марі Йованович заявила про необхідність розведення сил на Донбасі як передумову для підготовки виборів на тимчасово окупованих територіях

Розведення сил та засобів сторін збройного конфлікту на Донбасі уможливить гарантування безпеки, яке є умовою для виборів на Донбасі. Про це заявила посол США в Україні Марі Йованович в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Наша позиція чітка: спершу ви повинні мати безпеку, щоб провести вибори. Як інакше провести вибори, якщо немає гарантій безпеки. Як ми бачимо, домовленостей про режим припинення вогню, які мали б діяти останні два роки, не дотримуються. Останні домовленості щодо режиму тиші також порушуються. Тож важливо, щоб безпека була стабільною», – сказала дипломат.

 «Для цього, зокрема, треба вибудувати впевненість. У цьому контексті варто згадати домовленості щодо розведення сил і засобів на трьох ділянках на лінії зіткнення. Я знаю, що це дуже дискусійне питання в Україні, але якщо є змога відвести сили одна від одної, то менше шансів, що вони зіткнуться в бою. Це один із першочергових кроків, на мій погляд, як для населення, так і для всього політичного процесу – утвердити безпеку», – наголосила Марі Йованович.

Нагадаємо, 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла дві резолюції щодо України із запропонованими поправками, зокрема, засудила незаконні вибори до Держдуми РФ на території тимчасово окупованого Криму. Асамблея вважає, що доти, доки поточна ситуація в «ДНР» та «ЛНР», яка характеризується атмосферою небезпеки, залякування і безкарності та відсутності свободи слова та інформації, залишатиметься незмінною, проведення вільних та справедливих виборів в цих регіонах не є можливим.

На останніх переговорах у Мінську українська сторона заявила, що проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, «де присутні 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь, не представляється можливим». Україна також поставила питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в окремих районах Донецької та Луганської областей з 2014 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук