Україна поставила вимогу скасувати результати псевдовиборів 2014 року в «ДНР» та «ЛНР»
На переговорах у Мінську у середу, 26 жовтня, Україна поставила питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в окремих районах Донецької та Луганської областей з 2014 року. Про це після засідання повідомила прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі Леоніда Кучми Дарка Оліфер.
«Окремо Україна ставить питання скасування фейкових квазідержавних структур, які були створені в ОРДЛО з 2014 року. Зокрема, мова йде про скасування результатів псевдовиборів від 2 листопада 2014 року», – написала Оліфер на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, Україна розглядає весь комплекс Мінських угод як єдиний пакет документів - протокол від 5 вересня і Меморандум від 19 вересня 2014 року, а також Комплекс заходів від 12 лютого 2015 року є однаково важливими за значимістю.
Вона підкреслила, що дана позиція України була зафіксована на зустрічі лідерів країн «нормандської четвірки» у Берліні, а також сьогодні під час переговорів.
З цієї позиції випливає вимога повернути під контроль української влади м. Дебальцеве.
«Ми вимагаємо від усіх підписантів виконання взятих на себе зобов’язань. Зокрема, відповідно до лінії розмежування від 19 вересня 2014 року Дебальцеве має перебувати під контролем України, але було захоплене представниками ОРДЛО всупереч Мінським домовленостям», – повідомила Оліфер.
Вона нагадала, що неухильне дотримання режиму припинення вогню є передумовою для розв’язання гуманітарних, політичних і економічних питань на окупованому Донбасі.
Відтак, з української позиції, проведення виборів на території, яка не контролюється українською владою, «де присутні 40-тисячне угруповання іноземних військ і величезна кількість озброєнь, не представляється можливим».
Тим часом представник Росії в Тристоронній контактній групі Борис Гризлов запропонував на наступному засіданні в Мінську завершити консультації стосовно закону про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, повідомив «Інтерфакс-Україна».
«Російська сторона запропонувала вже на наступному засіданні Контактної групи остаточно узгодити порядок вступу в силу закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей на основі «формули Штанмайєра», з підписанням його всіма сторонами», – сказав Гризлов.