Працівники музею історії України 15 років виготовляли експонати для одіозного концерну ЄДАПС
В Національному музеї історії України (Київ)випадково з’ясували, що працівники відділу голографії, який працював при музеї протягом 30 років не виготовили жодної (!) голограми для потреб музею. Натомість останні 15 років вони створювали експонати для приватного консорціуму ЄДАПС.
Художні голограми - це віртуальні тривимірні копії ювелірних виробів, історичних цінностей, художніх композицій, музейних експонатів. Використовуються під час пересувних виставок, з міркувань безпеки .
Як з’ясували журналісти телевізійного проекту «Наші гроші», музей надавав своєму відділу цінні експонати для видачі голограм, проте жодної голограми у власності музею немає. Натомість вони опинились у власності ТОВ «СП Голографія», яке контролює консорціум ЄДАПС.
ЄДАПС - фігурант численних корупційних скандалів. Нагадаємо, саме його співробітники свого часу запатентували герб України для виготовлення закордонного паспорту. В саме ЄДАПС до 2013 року був приватним монополістом на ринку виготовлення паспортів, водійських посвідчень, голограм для акцизів та інших документів. І, як виявилось, саме ЄДАПС ще донедавна проводив міжнародні виставки з використанням голограм мистецьких цінностей, що належать державі Україна. Зокрема, в рамках святкування 20-річчя незалежності України, консорціум представив дві експозиції голограм – «Золоті скарби України» і «Християнські святині». Цю виставку у Сінгапурі, в рамках офіційного візиту, відвідав і екс-президент Віктор Янукович.
Відсутність голограм виявила директор Національного музею історії України Тетяна Сосновська, яка працює на цій посаді лише рік. Під час проведення аудиту, вона з’ясувала, що музей щомісяця виплачує зарплату співробітникам відділу голографії, а натомість не може прозвітувати про їх роботу. Лише з 2012 по 2015 роки заклад виплатив його працівникам понад мільйон гривень зарплатні.
«Мене цікавить робочий час наших співробітників, які отримували зарплатню з державного бюджету, але прозвітувати про їх роботу: ні наукову, ні іншу - ми зараз не можемо. На складі музею жодної голограми немає, на балансі музею жодної голограми немає, хоча відділ існує з 1980 року», - розповіла Сосновська.
З 2016 року відділ голографії у Національному музеї ліквідовано.