Праві отримали більшість у парламенті Швейцарії

СвітЛюбко Петренко, 19 жовтня 20151560
Праві отримали більшість у парламенті Швейцарії

Націонал-консервативна Швейцарська народна партія (SVP) здобула переконливу перемогу на парламентських виборах, що пройшли в неділю, 18 жовтня, в альпійській країні. Як повідомило радіо Deutsche Welle, згідно з остаточними результатами, SVP отримала 11 додаткових депутатських мандатів, що дозволить їй мати 65 місць у Національній раді – нижній палаті швейцарського парламенту.

Разом з ідеологічно близькою праволіберальною партією «РДП.Ліберали» (FDP), а також двома невеликими правими партіями – «Тичинська ліга» (Lega dei Ticinesi) і «Рух громадян Женеви» (Mouvement Citoyens Genevois) – SVP контролюватиме 101 місце в парламенті , що дає правим абсолютну більшість.

Друге місце на виборах отримала Соціал-демократична партія Швейцарії (SP). У порівнянні з попередніми виборами соціал-демократи втратили три мандати, і матимуть лише 43 місця в Національній раді. У FDP – третє місце і 33 представника в парламенті.

Найсерйознішої поразки зазнали партії екологічної спрямованості. Партія зелених Швейцарії і Партія зелених лібералів Швейцарії втратили по п'ять мандатів кожна і матимуть 10 і 7 місць у парламенті відповідно.

Основним мотивом своєї передвиборчої кампанії, в якій SVP домоглася найкращого результату за всю більш ніж 40-річну історію свого існування, партія обрала посилення міграційного законодавства і дистанціювання від Європейського Союзу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук