Швейцарські банки масово закривають рахунки російських клієнтів

Швейцарські банки масово закривають рахунки російських клієнтів

Найбільші швейцарські банки і UBS, Credit Suisse почали масово закривати рахунки російських клієнтів, активи яких становлять менше $5 млн. Про це повідомив Forbes з посиланням на три джерела на ринку Private Banking.

«Банки змушують закрити свої рахунки клієнтів з активами менше$ 5 млн. У разі відмови клієнт зобов’язаний заплатити абонентську плату за ведення рахунку. Вона становить близько тисячі швейцарських франків на місяць», – зазначив банкір.

За словами ще одного банкіра, торік така політика швейцарських банків уже зачіпала клієнтів з Росії, але тоді труднощі мали клієнти з рахунками менше $3 млн. Деякі клієнти потрапляли в неприємні ситуації через те, що банки оповіщали про своє рішення через пошту.

«Багато російських клієнтів отримали паперові повідомлення в спеціальні орендовані осередки в Швейцарії. Звичайно, пошту в них щодня ніхто перевіряє, і клієнти протягом трьох-чотирьох місяців не знали про рішення банку і змушені були заплатити комісію», – сказав банкір.

В UBS немає будь-яких штрафних тарифів для власників невеликих рахунків, повідомив голова UBS Wealth Management в Росії Ілля Соларєв.

«У клієнтів UBS є орієнтир за розміром активів, за якого клієнту було б економічно виправдано користуватися всім спектром послуг банку», – сказав Соларєв.

Мінімальним орієнтиром в UBS є сума в $5 млн.

У Сredit Suisse заявили, що банк публічно «не обговорює питання, пов’язані з клієнтами».

Зазначимо, проблеми у росіян із зарубіжними банками почалися ще навесні минулого року, коли в результаті анексії Криму Росія потрапила під міжнародні санкції.

Клієнти з Росії не перші, хто відчуває проблеми з банками Швейцарії. Так в 2013 році Wall Street Journal повідомляла, що Credit Suisse закривала рахунки клієнтам з країн, що потрапляли під санкції, зокрема Анголи, Туркменістану та Білорусі.

На думку банкірів, таким чином, кредитні організації мінімізують ризики країни і переводять фокус на обслуговування більш великих рахунків.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук