Правовий акт ЄС вперше підписали в електронному вигляді

СвітРоман Ганкевич, 25 жовтня 20172250
В Європі кваліфікованй електронний підпис має таку ж юридичну силу, як рукописний

В Євросоюзі вперше в історії легалізували електронним підписом правовий акт щодо юридичних зобов'язань. Про це йдеться в комюніке Ради ЄС пише «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, у Європарламенті в Страсбурзі голова асамблеї Антоніо Таяні та постійний представник Естонії при ЄС Матті Маасікас від Ради ЄС та країни-головуючого ЄС підписали в електронному вигляді переглянуте положення «Про безпеку газопостачання». Електронний підпис відкриває шлях до набуття чинності цього документа.

«Ця подія знаменує собою перший публічний крок на рівні ЄС у процесі впровадження електронного підпису», - наголошується у повідомленні.

Естонія, яка в цьому півріччі в порядку ротації головує в ЄС, поставила в центр уваги свого семестру головування все, що пов'язане з переходом до цифрової економіки та електронного урядування. Глава Європарламенту Антоніо Таяні зазначив, що в ЄС Естонія перебуває в авангарді переходу до цифрової епохи. «Ми повинні використовувати імпульс, даний естонським головуванням (в ЄС), для подальшого просування цифрових методів», - наголосив він, нагадавши, що в травні Європарламент у своїй доповіді закликав інститути ЄС подати приклад електронного уряду.

Між тим, Матті Маасіка запевнив, що за такого перебігу справи скоро всі правові акти ЄС можуть підписуватися в електронному вигляді, тому що «електронний підпис економить папір, час і гроші».

Додамо, що в Європі кваліфікованй електронний підпис має таку ж юридичну силу, як рукописний, у веденні бізнесу, виконавчих процедурах або прийнятті зобов'язань.

Нагадаємо, раніше цього місяця Верховна Рада адаптувала норми про електронний цифровий підпис до законодавства ЄС.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук