Представники «ДНР» і «ЛНР» на перемовинах у Мінську виявилися росіянами

Українська делегація в ОБСЄ показала російські паспорти представників «ДНР» і «ЛНР»

Представники «ДНР» і «ЛНР» на перемовинах у Мінську виявилися росіянами
фото ua.news
Цимбалюк продемонстрував копії паспортів РФ Дейнеги, Ніканорової та Пушиліна

Українська делегація під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 21 травня, продемонструвала копії російських паспортів ватажка угруповання «ДНР» Дениса Пушиліна та представників окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО), яких Росія запросила до участі у Тристоронній контактній групі (ТКГ).

"Під час сьогоднішнього засідання Постійної ради в онлайн-режимі ми звернули увагу присутніх іноземних делегацій до спроб Росії на переговорах у Мінську не лише зняти з себе відповідальність як з учасника конфлікту на сході України, але й нав’язати участь у засіданнях ТКГ тих людей, які не представляють населення тимчасово окупованих територій Донбасу і взагалі є громадянами РФ», – повідомив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк у коментарі «Укрінформу».

За словами посла, під час засідання він продемонстрував копії закордонних та внутрішніх паспортів РФ, які належать Владиславу Дейнего та Наталії Ніканоровій – так званим «міністрам закордонних справ ЛНР та ДНР», участь яких на переговорах у Мінську просуває Росія від імені окупованих районів Луганщини та Донеччини.

Фото Укрінформу

Крім того, на засіданні Постійної ради ОБСЄ був продемонстрований і російський паспорт так званого «глави ДНР» Дениса Пушиліна – очільника російської окупаційної адміністрації на окупованій Донеччині.

«У ході засідання українська делегація наголосила, що ці представники тимчасово окупованих районів Донецької та Луганської областей, яких запросила російська сторона для участі у ТКГ, не представляють місцевих жителів. Останні можуть бути представлені лише місцевими органами влади, обраними на законних місцевих виборах, організованих відповідно до Конституції України та законодавства України. Росія ж запросила на переговори у Мінськ людей з російськими паспортами, які були приведені до влади не шляхом демократичних та чесних виборів, а з допомогою російської зброї та найманців», – заявив Цимбалюк.

Він повідомив, що Мінські домовленості передбачають консультації України з представниками окупованих територій, але наголосив, що цими представниками мають бути місцеві жителі цих територій, які не є представниками російської окупаційної влади та не володіють російськими паспортами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук