Представники ПР ООН відзначили позитивні перспективи розвитку української економіки

Адміністратор ПР ООН Акім Стайнер зустрівся з віце-прем’єр-міністром України Іванною Климпуш-Цинцадзе

У разі активного залучення фінансування для реалізації проектів, Україна має значний потенціал і позитивні перспективи подальшого розвитку її економіки. Про це заявив адміністратор Програми розвитку ООН (ПР ООН) Акім Стайнер під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром України Іванною Климпуш-Цинцадзе, повідомляє «Урядовий портал».

Як зазначається, нещодавно Кабінет міністрів схвалив рамковий проект партнерства між Україною та ООН на 2018-2022 роки. Нова програма партнерства є важливою базою зі стратегічного планування та вагомою допомогою Україні на наступні п'ять років. У ній визначаються чотири сфери співпраці, які стануть пріоритетними на наступний п’ятирічний період: стале економічне зростання, навколишнє середовище і зайнятість; рівний доступ до якісних та інклюзивних послуг і соціального захисту; демократичне врядування, верховенство права; безпека громадян, соціальна єдність і відновлення з особливим акцентом на Сході.

Бюджет Рамкової програми становить $667 млн.

Віце-прем’єр висловила вдячність за активну участь офісу ПР ООН в Україні у заходах із протидії корупції, зокрема, допомогу в розробці програмного забезпечення для системи електронного декларування в Україні, а також запровадження процедури придбання медичних препаратів через закупівельні механізми ПР ООН і ЮНІСЕФ.

Акім Стайнер наголосив на значному потенціалі України і позитивних перспективах подальшого розвитку її економіки, а також на важливості більш активного залучення фінансування для реалізації проектів в Україні. Обговорюючи досягнення Україною Цілей сталого розвитку, сторони приділили увагу темі рекреації зони відчуження Чорнобильської АЕС, необхідності залучення відповідного фінансування і можливостям подальшого використання цієї території.

Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що Україна потребує також постійного залучення ПР ООН як координатора з питань міжнародного співробітництва в Чорнобилі для вирішення потреб місцевих громад, постраждалих від Чорнобильської катастрофи, для підтримки їхнього сталого розвитку та реабілітації постраждалих громадян.

За даними ООН, у 2016 році організації системи ООН мобілізували $212,5 млн на цілі допомоги Україні, з них $70 млн були мобілізовані ПР ООН. За обсягами ресурсів і портфелем проектів програмна діяльність ПР ООН в Україні є однією з найбільших в регіоні Європи. У 2017 році організації системи ООН мають намір залучити $269,3 млн на цілі допомоги Україні, з них $80 млн – в частині Програми розвитку ООН.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук