Представництво ЄС закликало до швидкої сертифікації системи е-декларування

У Представництві Європейського Союзу в Україні заявляють, що система електронного декларування активів чиновників в Україні повинна бути сертифікована з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих свідчень. Про це йдеться в повідомленні представництва ЄС на офіційній сторінці в Facebook.

Система електронного декларування активів чиновників в Україні повинна бути сертифікована, адже це головна умова, за якої вона допоможе у боротьбі з корупцією. Про це йдеться у заяві Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Ми дуже розчаровані і занепокоєні неповним запуском системи електронного декларування активів НАЗК минулої ночі без необхідної сертифікації. Електронна система повинна бути сертифікована з метою забезпечення кримінальної відповідальності за дачу неправдивих показань», – йдеться у заяві.

«Сертифікація – це найголовніша умова для роботи такої системи та сприяння боротьбі з корупцією, відповідно до зобов’язань України перед ЄС і міжнародним співтовариством. Із того, що нам відомо, немає ніяких істотних причин для відмови від сертифікації. Атестація повинна бути надана без зволікання», – заявили у Представництві.

Раніше віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що запуск несертефікованої системи електронного декларування дозволяє держслужбовцям безкарно приховувати доходи.

За її словами, подавши недостовірну інформацію у декларації до несертифікованої системи, особу не можна буде притягнути до кримінальної відповідальності, оскільки така декларація не може бути належним доказом у суді.

Нагадаємо, у понеділок, 15 серпня, в Україні запустили систему електронного декларування доходів без атестату відповідності системи захисту інформації.

Голова Нацагенства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, буде відкритий 16 серпня.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести службову перевірку для встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування доходів чиновників була запущена без сертифікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук