Гройсман ініціював службову перевірку через запуск системи е-декларування без сертифіката

Прем’єр-мініср України Володимир Гройсман доручив знайти відповідальних за запуск системи електронного декларування доходів чиновників без сертифіката

Національне агентство з питань державної служби проводить службову перевірку для встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування доходів чиновників була запущена без сертифікації. Про це повідомив прем’єр-міністр Володимир Гройсман.

«Отже, система електронного декларування сьогодні запрацювала, хоча, на жаль, поки без сертифікату ДССЗЗІ. Як стверджує НАЗК, програмне забезпечення має достатні програмні модулі для подання, зберігання та оприлюднення декларацій, як цього і вимагає законодавство, і може розпочинати працювати», – зазначив прем’єр у дописі на Facebook.

Він додав, що всі рішення для повноцінного запуску системи повинні бути прийняті в найкоротші терміни.

«Відповідно до мого доручення, Нацагентство з питань держслужби зараз проводить службову перевірку щодо встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування не запрацювала своєчасно. За її результатами будемо робити висновки», – заявив Гройсман.

Голова Нацагенства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що система захисту персональних даних при електронному декларуванні працює.

«Для того, щоб створити перешкоди для несанкціонованого допуску ззовні, придбали шифрувальну машину. Ця шифрувальна машина не дає можливості спотворювати отримані дані. Таким чином система захисту персональних даних захищена», – сказала Наталія Корчак на брифінгу, повідомив «Інтеракс-Україна».

За її словами, доступ до системи електронного декларування ззовні неможливий, і здійснювати управління нею можливо тільки з комп’ютера в агентстві.

 «Будь-які розмови з приводу того, що вся ця система не захищена, що не було юридичних норм для її запуску, не мають підстав», – додала голова НАЗК.

Проте у Європейській комісії вважають сертифікацію ключовим моментом запуску системи електронного декларування. Про це заявив керівник групи підтримки України в Єврокомісії Пітер Вагнер.

«Представництво ЄС: технічний сертифікат безпеки для електронних декларацій є ключовим!» – написав Вагнер у Twitter.

Нагадаємо, 12 серпня Держспецзв’язку відмовилася НАЗК видати атестат відповідності системи комплексного захисту інформації реєстру системи електронного декларування.

Проте 15 серпня НАЗК все ж запустило систему без сертифікації.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук