Система електронного декларування майна чиновників не пройшла атестацію Держспецзв'язку
Це означає, що з понеділка, 15 серпня, вона не запрацює, як це обіцяв президент
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації ДССЗЗІ у п’ятницю ввечері повідомила про відмову у сертифікації комплексу збирання та обробки електронних декларацій. Про це йдеться у заяві ДССЗЗІ, яку оприлюднили на Facebook-сторінці органу.
У повідомленні стверджують, що система не готова до роботи та містить невідповідності технічному завданню.
«Було виявлено значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання на побудову КСЗІ Реєстру, а також не підтверджені спроможності системи забезпечувати безпеку окремих задекларованих функцій, зокрема в частині ідентифікації та автентифікації декларанта за допомогою сервісів BankID», - йдеться в заяві.
«Програмне забезпечення, що досліджувалося в рамках державної експертизи, виконане частково, що не дозволяє говорити про забезпечення надійного захисту інформації в системі електронного декларування... Експертною радою відмовлено у видачі Атестату відповідності», - зазначається в повідомленні.
Експерти пояснили, - це означає, що систему не можливо запустити у повноцінну роботу 15 серпня, як йдеться у календарному плані і як це було погоджено із західними партнерами.
Нагадаємо, що запуск системи електронного декларування є передумовою для надання Україні траншу МВФ та для скасування візового режиму з ЄС.
У державному відомстві нагадали, що ще до початку сертифікації повідомляли міжнародних партнерів про наявні тепер проблеми із атестацією системи: «Наявна функціональність Реєстру не відповідає цілям створення системи електронного декларування, про що було наголошено на робочій зустрічі представників державних органів та заінтересованих сторін ЄС, США, ПРООН у вівторок, 9 серпня».
«Непросте рішення (про відмову) прийнято, усвідомлюючи можливий суспільний резонанс на тлі штучних звинувачень на адресу Держспецзв’язку. Але це єдине правильне рішення... Після доробки та виправлення недоліків КСЗІ Реєстру, за ініціативою НАЗК у будь-який час може бути проведено державну експертизу з метою отримання Атестату відповідності комплексної системи захисту інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб», - зазначається у пресс-службі ДССЗЗІ.
Раніше президент Петро Порошенко оприлюднив відкрите звернення до «всіх, від кого залежить вчасний старт електронного декларування», в якому виключив можливість перенесення запуску системи.
Початок повноцінної роботи НАЗК, включно із системою електронного декларування, лишається ключовою перепоною для впровадження безвізового режиму. Також запуск електронного декларування є умовою для отримання Україною траншу МВФ.