Чиновники зможуть безкарно приховувати доходи в електронних деклараціях, – віце-прем’єр

За відсутності сертифіката відповідності для системи е-декларування декларації чиновників не можуть бути належними доказами у суді

Чиновники зможуть безкарно приховувати доходи в електронних деклараціях, – віце-прем’єр
Віце-прем’єр-міністр Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що запуск електронного декларування саботували

Запуск несертефікованої системи електронного декларування дозволяє держслужбовцям безкарно приховувати доходи. Про це заявила віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Відповідно до антикорупційного законодавства, державні службовці зобов’язані подавати декларацію лише один раз, і повторно ніхто не в праві змусити їх це зробити. Таким чином, подавши недостовірну інформацію для декларування до отримання сертифікату (у режимі дослідної експлуатації), особа не буде притягнута до кримінальної відповідальності, оскільки така декларація не може бути належним доказом у суді», – написала віце-прем’єр на своїй сторінці у Facebook.

Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що відсутність сертифіката унеможливить застосування норми закону про притягнення до відповідальності за неправдиву інформацію в поданих деклараціях.

Вона вважає, що запуск електронного декларування саботували.

«Формалізований підхід до питань сертифікації наразі скидається на саботаж процесу електронного декларування, виконання Україною своїх зобов’язань, повноцінної роботи НАЗК, як спеціалізованої установи. Це неприпустимо», – написала вона.

Нагадаємо, у понеділок, 15 серпня, в Україні запустили систему електронного декларування доходів  без атестату відповідності системі захисту інформації.

Голова Нацагенства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила, що реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, буде відкритий 16 серпня.

У Єврокомісії розкритикували запуск системи електронного декларування без сертифікату.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив провести службову перевірку для встановлення осіб, причетних до того, що система електронного декларування доходів чиновників була запущена без сертифікації.

Нагадаємо, на початку серпня Іванна Климпуш-Цинцадзе тестувала роботу системи електронного декларування майна та доходів чиновників.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук