Президент ветував закон «Про органи внутрішніх справ»

Порошенко ветував закон «Про органи внутрішніх справ»

Президент України Петро Порошенко ветував закон «Про органи внутрішніх справ», який Верховна рада прийняла 2 липня поточного року. Про це повідомляється на офіційному сайті глави держави в п'ятницю, 7 серпня.

Зазначається, що таке рішення він прийняв за результатами наради за участю прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, секретаря Ради національної безпеки і оборони Олександра Турчинова і міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

«Частина питань, вирішенню яких повинен був сприяти зазначений документ, відноситься до компетенції уряду, а інша - вже врегульована іншими нормативно-правовими актами», - пояснюється в повідомленні.

Як повідомлялося, 2 липня Верховна Рада 242 голосами підтримала законопроект №2561 «Про органи внутрішніх справ» у другому читанні і в цілому.

Тоді член парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Луценко  представляючи законопроект з трибуни парламенту зазначив, що закон визначає порядок взаємодії між керівниками поліції, міграційної служби, Національної гвардії, іншими органами виконавчої влади з міністром внутрішніх справ.

«Також цей закон чітко визначає структуру самого міністерства ... Якщо раніше у міліції, прикордонників, міграційної служби, у Національній гвардії були окремі підрозділи тилу, медицини, освіти, бухгалтерії, інформатизації, то зараз це все централізується і, замість п'яти, колектив обслуговуватиме один», - сказав Луценко.

Відповідно до закону, органи внутрішніх справ - це система органів виконавчої влади та військових формувань, які беруть участь і реалізують державну політику у сфері внутрішніх справ. У систему органів внутрішніх справ входять МВС, Національна поліція, Держприкордонслужба, Державна міграційна служба, ГСЧС, а також Національна гвардія.

Нагадаємо, 4 серпня президент України Петро Порошенко підписав закон «Про національну поліцію», також прийнятий Верховною Радою 2 липня (законопроект №2822). 6 серпня він був опублікований у парламентській газеті «Голос України». Закон набирає чинності через три місяці з дня, наступного за днем ​​публікації, за винятком деяких положень.

У частині про поліцейські підрозділи патрульної поліції в Києві цей закон набирає чинності з дня його публікації, в частині про поліцейських підрозділах в Одесі та Львові - з 20 серпня 2015 року.

Наприкінці липня Порошенко повідомив, що в ухваленому Верховною радою законі про поліцію є пункти, які його не влаштовують, зокрема, за його словами, поліцейських слід захистити від будь-якого впливу будь-яких політичних сил.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук