В Україні з’явився закон про органи внутрішніх справ

Верховна Рада підтримала закон, який визначає правові та організаційні основи діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері внутрішніх справ.

Відповідний законопроект № 2561 про органи внутрішніх справ у другому читанні і в цілому на засіданні в четвер, 2 липня, підтримали 242 народних депутати, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«МВС стає, так би мовити, холдингом, який керує центральними органами виконавчої влади, якими є Національна поліція, Національна гвардія, міграційна служба, державна прикордонна служба і служба сервісних центрів», – пояснив член парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Луценко під час представлення законопроекту з трибуни парламенту.

«Таким чином, цей закон врегулює відносини між Міністерством внутрішніх справ та підпорядкованими йому центральними органами виконавчої влади, які сформують окремо», – додав народний депутат.

Він зазначив, що закон визначає порядок взаємодії між керівниками поліції, міграційної служби, Національної гвардії, інших органів виконавчої влади з міністром внутрішніх справ. «Також цей закон чітко визначає структуру самого міністерства», – сказав Луценко.

«Якщо раніше у міліції, прикордонників, міграційної служби, у Національній гвардії були окремі підрозділи тилу, медицини, освіти, бухгалтерії, інформатизації, то зараз це все централізується і, замість 5, один колектив обслуговуватиме», – розповів він.

Відповідно до закону, органи внутрішніх справ – це система органів виконавчої влади та військових формувань, які беруть участь і реалізують державну політику у сфері внутрішніх справ.

У систему органів внутрішніх справ входять Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, органи виконавчої влади, які реалізовують політику у сфері захисту державного кордону (Державна прикордонна служба), у сферах міграції (Державна міграційна служба), у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій (ДСНС), а також Національна гвардія.

Як повідомляв ZAXID.NET, Верховна Рада у четвер, 2 липня, також прийняла закон про Національну поліцію.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук