Верховна Рада прийняла закон про Національну поліцію

В Україні буде 5 видів поліції

Верховна Рада прийняла закон, який визначає правові основи організації та діяльності Національної поліції України і статус поліцейських.

Законопроект №2822 про національну поліцію в другому читанні та в цілому підтримали 278 народних депутатів на засіданні парламенту в четвер, 2 липня, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Закон визначає, що національна поліція – це центральний орган виконавчої влади, який служить суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидіючи злочинності, підтримки публічної безпеки та порядку.

Відповідно до закону, систему поліції складають центральний орган управління та територіальні органи поліції.

У складі поліції функціонують кримінальна і патрульна поліція, органи досудового розслідування, поліція охорони, спеціальна поліція і поліція особливого призначення.

Керівника поліції призначає на посаду і звільняє Кабінет міністрів України за поданням прем'єр-міністра відповідно до положень міністра внутрішніх справ.

Діяльність поліції спрямовує і координує Кабінет міністрів через міністра внутрішніх справ.

Згідно з поправками, розглянутими у залі засідань парламенту, закон передбачає, що структуру центрального органу управління Нацполіції затверджує її керівник за погодженням з головою МВС. Аналогічна процедура призначення керівників територіальних органів Національної поліції.

Закон передбачає, що поліцейські можуть залучатися до участі в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки.

У прийнятому законі також прописані права та обов'язки поліцейського при виконанні службових обов'язків і порядок застосування поліцейських заходів.

Член комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Юрій Луценко, представляючи документ, зазначив, що вперше в законі, а не в підзаконному акті прописані інструкції із застосування поліцейських заходів та спеціальних засобів.

Крім того, прописано процедуру проведення конкурсу на посаду поліцейського. Для забезпечення прозорого конкурсу і просування по службі поліцейських на підставі об'єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського в органах поліції створюються постійні поліцейські комісії.

Закон набуває чинності через 3 місяці з дня, наступного за днем публікації, за винятком деяких положень. У частині про поліцейські підрозділи патрульної поліції в Києві цей закон набуває чинності з дня його публікації. У частині про поліцейські підрозділи в Одесі та Львові закон набуває чинності з 20 серпня 2015 року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук