Президент затвердив скасування так званого «закону Савченко»

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування

Президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо правил складання покарань і зарахування строку попереднього ув’язнення», який фактично скасовує норми так званого «закону Савченко». Про це повідомила прес-служба глави держави.

Закон вносить зміни до частини 5 статті 72 «Правила складання покарань і зарахування строку попереднього ув’язнення» Кримінального кодексу України, згідно з якими попереднє ув'язнення зараховується судом в строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день або за правилами, передбаченими в частині 1 цієї статті.

«Ухвалення цього закону направлено на поліпшення стану забезпечення та захисту прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки від злочинних посягань», – наголошується в повідомленні прес-служби.

Закон набуде чинності наступного дня після його опублікування.

Нагадаємо, 18 травня Верховна Рада внесла зміни до законодавства, фактично скасувавши так званий «закон Савченко», який передбачав зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Тепер зміни передбачають, що для осіб, які скоїли важкі злочини,«попереднє ув’язнення зараховується судом у строк покарання у разі засудження до позбавлення волі день за день».

До листопада 2016 року за так званим законом Савченко достроково звільнили з місць позбавлення волі 8,5 тис. осіб, також підлягали звільненню 35 тис. злочинців.

Із уже звільнених осіб 906 скоїли повторні злочини, зокрема 27 убивств, 21 заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, 12 зґвалтувань, 670 крадіжок, 172 пограбування, 68 розбоїв, 43 шахрайства і 23 хуліганства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук