Prezydentów Polski i Ukrainy we Lwowie przywitają masowymi akcjami protestu?
Podczas wizyty Prezydentów Ukrainy i Polski we Lwowie w sobotę, 28 lutego, w mieście może odbyć się szereg niesankcjonowanych masowych akcji w celu destabilizacji sytuacji w mieście - oznajmiło ZAXID.NET źródło w organach milicji.
"Są koordynatory akcji. Te osoby są znane. Wiemy, że oni rozmawiali z przedstawicielami problematycznych rynków, z taksówkarzami. Proponowali udział chłopakom z Ukraińskiej Partii. Kto w końcu się zgodzi - na razie nie wiadomo. Ale zleceniodawcy postawili organizatorom zadanie zebrać jak najwięcej ludzi, aktywnych, takich, którzy by mogli zamknąć drogi. Służba też jest poinformowana" - zawiadomił informator.
Według informacji ZAXID.NET, jednym z koordynatorów akcji jest Orest Parubczak, eks-zastępca kierownika sztabu Wiktora Janukowycza na prezydenckich wyborach 2004 roku, a niedawno szef organizacji społecznej "Lwowska Gromada". Organizacja jest znana głównie z organizacji zbioru podpisów za dymisją mera Lwowa Andrija Sadowego.
Dodajmy, 28 lutego w obwodzie lwowskim zaplanowano wizytę Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Wizyta polskiego Prezydenta związana jest z 65-leciem uszanowania pamięci poległych Polaków we wsi Huta Pieniacka. Zaplanowano także, że w uroczystościach będzie uczestniczyć Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.